| anonim_4396 a întrebat:

Heiii...in clasa este un baiat de care mie imi place. sta in banca din fata mea si in pauze vorbeste cu mine iar de ceva timp vorbeste tot mai mult cu mine pe mess. mie imi da senzatia ca imi cam place de mine pentru ca la inceput nu vorbeam asa mult.
eu nu stiu ce sa fac ca mereu incer sa vorbesc cu el dar imi este frica sa nu rada de mine sau sa glumeasca pe seama mea

Răspuns Câştigător
| DenizaVonDe a răspuns:

In primul rand ai scris "IMI cam place...de mine"! este "ii cam place...". In fine! daca tu crezi cu adevarat ca te place, ii poti spune sentimentele tale direct (fata in fata in clasa) sau indirect (pe mess)! daca nu esti 100% sigura, cel mai bine ar fi sa aveti un subiect comun! Daca te baga mai mult pe tine in seama decat pe alte fete sau decat pe baieti, asta inseamna ca are niste sentimente ascunse, de care s-ar putea ca nici el sa nu le stie. Fa-ti un oracol. Pune cativa copii sa scrie in el si pe el il lasi mai la urma, ca sa nu creada ca esti inebunita dupa el. Flirtreaza cu el love strucklove strucklove struck, nu-l lasa sa te bage numai el in seama! baga-l si tu! altfel o sa creada ca il crezi plictisitor si enervant si va incepe sa nu mai vorbeasca cu tine! mai ales daca este foarte sensibil! Apropo! Leaga-te si de cat de sensibil e! daca tie ti se pare ca e sensibil ii poti spune ce crezi intr-adevar despre el! (de obicei cei cu ochii albastrii sunt mai sensibili)! Daca vezi ca tine la tine (ca te baga in seama si nu te lasa singura) atunci poti avea tot CURAJUL din lume si sa-i arati sentimentele tale pentru el!

3 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

E normal sa mai faca glumite pe seama ta, dar asta nu inseamna ca nu te place. Daca ai curaj, du-te la el si intreaba-l. Asta daca simti si tu la fel. Succes!

| DdDiX a răspuns:

Daca este baiat serios nu va rade...asa ca fa astfel incat sal intrebi fara sa faca gesturi asupra ta cand ii vei pune intrebarea

ia-l deoparte intr-o pauza intreaba-l daca simte ceva pentru tine si daca ar vrea sa fiti mai mult decat colegi si decat amici:*(daca nu se poate asa vorbeste cu el pe mess; sau pe drum spre casa daca aveti aceeasi directie de mers)

bafta!:*:*:*

| Mileycyrus_3073 a răspuns:

Scz daca am gresit niste cuvinte