| Forevăr a întrebat:

Heiii. Putin ajutor : El mi-a spus "nu prea ne mai potrivim", cand mi-a spus asta am realizat cat demult il iubesc si cat de mult tin la el. Cum as putea sa-i arata ca ne potrivim?
(P. s : Sunt o fire mai timida )

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi mie mi s-a întâmplat asta.
Nu ai ce face.
Dacă el nu te vrea,nu mai are rost să te implici.
Lasă-l să vadă şi singur ce pierde.
O fată care ofră totul nu reprezintă nici un interes pentru un băiat,asta o poate spune oricine.
Mai ales băieţii.
Arată-i cum eşti tu,cea pe care el nu a avut ocazia de a o cunoaşte,dar nu i te oferi.
Atunci, tratează-l şi tu pe el la fel cum te-a tratat el pe tine.
Şi dacă totuşi îţi va inspira milă, este decizia ta ce vei face mai departe.
Dar fi tu însuţi în tot ceea ce faci.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi daca el ti-a spus asta inseamna ca simte ca nu va potriviti,ca nu esti tu acea persoana pe care el o cauta, ca nu este atat de fericit pe cat ar vrea el. faptul ca tu il vezi potrivit pentru tine nu inseamna acelasi lucru si pentru el.tu il vezi asa tocmai pentru ca il iubesti, in schimb el doar tine la tine.iar o relatie asa nu ar merge pentru insasi in iubire este nevoie de 2 persoane care sa se iubeasca nu doar sa tina! funda?

| Deea a răspuns:

Am trecut si eu prin asta acum nici 2 saptamani...nu am putut sta mai mult de 2 zile despartiti. daca o sa iti simta lipsa, o sa va impacati, dar daca nu inseamna ca nu va potriviti si nu are niciun rost sa insiti, daca baiatul nu mai vrea sa fiti impreuna. sper sa va impacati! multa bafta!

| stuff144 a răspuns:

Sti cum se spune dragoste cu forta nu se poate. eu te cred ca il iubesti dar daca el nu simte acelasi lucru nu ai ce face. dar uneori baietii nu gandesc ce spun asa ca da-i putin timp si daca o sa te sune totul va fi ok, daca nu atunci gandeste asa: NU MERITA DRAGOSTEA MEA. viata merge mai departe. succes

| Gabitza_8201 a răspuns:

Probabil s-a plictisit de tot aceleasi activitati. incerca sa creezi ceva frumos.nu stiu o lume a vostra plimbari.fii romantica.fai deserturi.nu stiu petrece mai mult timp cu el.si atunci iti garantez ca nu o sa mai zica lucrul acela...cel putin asa am facut euhappy

| flor31 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il lasi in pace...sa nu vorbiti deloc o perioada, daca nu vine el la tine.de ce sa mergi tu la el?

| anonim_4953 a răspuns:

Ei bine am patit-o si eu si fi atenta cum sa faci in fata lui nu trebuie sa fi trista sa fi bucuroasa ca si cum nu ai fi afectata de acest lucru iar tu mereu trebuie sa te dai mare ca ai pe altcineva inventezi tu iar tu in tot acest timp trebuie sa=l urmaresti adica daca face ceva o scamatotrie un dans e si daca tu esti acolo si el o face gresit daca se uita imediat la tine inseamna ca vrea sa te impresioneze si ca sa te creada cu adevarat ca esti cu cineva vorbesti cu un baiat si statri mereu in fata lui e simplu! succes