| Ismc123 a întrebat:

Heiii TPU, am mai pus o data intrebarea asta și s-a înțeles greșit. Deci, acum cateva zile am avut contact sexual, am facut doua numere și ambele au fost cu prezervativ. După ce am terminat primul număr s-a terminat afară in prezervativ după care s-a sters cu șervețele umede și uscate iar apoi si-a pus iar alt prezervativul pentru al doilea număr. Întrebare, este vorba de vreo sarcina? Ambele numere au fost protejate și mereu s-a terminat in afara vaginului.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul a fost inventat cu scopul/rolul de a oferi/permite partenerilor de sex posibilitatea ca sa intretina contacte sexuale in orice moment al ciclului menstrual atat in perioada fertila sau in timpul menstruatiei, adica in fiecare zi a ciclului menstrual. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, este produs si folosit pe scara larga de catre barbati fiindca le permite acestora chiar sa si ejaculeze inca inainte de terminarea actului sexual si cu toate ca au ejaculat ei sa continue sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care scade erectia intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In cazul in care marimea prezervativului folosit este corect ales, incat se potriveste perfect pe penis, acesta va ramane intreg/intact pana la terminarea actului sexual. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul va ramane bine fixat pe penis si NU se va misca/aluneca, astfel ca sperma ejaculata inprezervativ nu se va scurge afara, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. Daca urmeaza si un al 2-lea act sexual, in acel caz cu mainile bine spalate pe penisul perfect curatat se monteaza un prezervativ nou ceea ce ofera garantia ca sexul va fi perfect protejat. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Doar daca al doilea prezervativ era spart.

| Ismc123 explică (pentru CodrutElian1990):

Nu era spart și nici nu eram nici in perioada fertila

| Ismc123 explică (pentru CodrutElian1990):

Deci este vorba de vreo sarcina?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ismc123):

Nu!