| Xerilix a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Eu sunt cu un baiat de 2, 3 zile, simt doar o simpatie pentru el.Inainte de asta am fost cu un baiat care l-am iubit si-l iubesc, vreau sa ma impac cu el. Nu stiu cum sa-i spun actualului iubit! Va rog sa ma ajutati cu sfaturile voastre! Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| kasandra111111 a răspuns:

Eu zic sa-i spui adevarul actualului...pentru ca oricum isi va da seama
dar doar daca esti sigura ca te impaci cu baiatul iubit daca si el are pe alta las-o balta
si totusi ii spui ca vreti sa vorbiti ceva serios si ii spui ce ai pe suflet si trebuie sa te inteleaga ca nu are de aleshappy
succes!

5 răspunsuri:
| andeeee a răspuns:

Pai in primul rand eu zic ca daca il iubesti si simti doar o simpatie pentru actualul, doar daca esti sigura ca te poti impaca cu fostul poti sa te desparti de actual. doar daca esti sigura. daca stii ca nu mai ai sanse la el incearca sa nu te mai gandesti la fostul si sa te concentrezi pe actual.

| hellaw a răspuns:

Asa am patit si eu... adica la inceputul relatie actuale ma gandeam doarr la fostul :o... am tacut am mers inainte si uite ca asa m-am indragostit de actualul meu iubit, il iubesc foarte mult si l-am uitat pe fostul :*

| elenaaa15 a răspuns:

Daca esti sigura ca si fostul tau vrea sa se impace cu tine, poti sa ii spui baiatului ca nu poti sa treci peste ce a fost intre voi... si va intelege happy Bafta!

| Xerilix explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| Lexus05 a răspuns:

Daca ai sa te desparti de el, si o sa te impaci cu fostul o sa il ai pe ex.-ul pe constiinta si o sa crezi ca de fapt de el esti indragostita.Lucruri de genul asta l-i se intampla cam tuturor, e doar o dereglare sentimentala zic eu.Am trecut exact prin aceeasi situatie ca si tine, m-am despartit de el si dupa ce surpriza, tot l-a el m-am intors fara sa am vreo tangenta cu cel de care eram "indragostita". Oricum daca vrei sa te desparti de el fara a il rani prea mult poti incepe sa devii enervanta, sincer nu stiu daca e un sfat bun dar la mine a mers de fiecare data laughing. Succes :*!