| loveincolours123 a întrebat:

Heiiii. as vrea sa-i fac iubitului meu o cina romantica. Vreau ideeile voastre legate de meniu.(as dori ceva mai simplu si necostisitor)... ce ideei imi dati >? FUNDA.

8 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Ciorba de fasole ( sa va dati aere )
mamaliga
pita cu unt si salam

| Sheili a răspuns:

1. Friptura la cuptor
Nu stiti sa gatiti mancaruri complexe, nu-i nimic. Puteti pregati o friptura de pui la cuptor cu cartofi prajiti.E o reteta simpla care face pe oricine sa se linga pe degete. De fapt cheia pregatirii unei cine pe cinste sta ingasirea modalitatilor de a-l satisface pe celalalt. O masa simpla si eleganta inlocuieste cu succes unasofisticata si scumpa. Tot ce trebuie sa faceti este sa incercati sa alegeti ingrediente care ii plac. Nu uitati saadaugati cat mai multe condimente si mirodenii, pentru a da o savoare de neuitat serii.
2. Vin rece
Aveti grija ca inainte sa bagati friptura la cuptor, sa puneti la frigider o sticla din vinul preferat. Un vin secsau demi-sec rosu si foarte rece este foarte potrivit pentru o seara romantica, chiar daca deasupra nu o saaveti un cer instelat.
3. Ambianta
Daca mai aveti ceva timp la dispozitie, ar fi bine sa va ganditi ce fel de ambianta ati putea crea. Cautati loculideal pentru cina. Ar putea fi pe balcon, in sufragerie sau de ce nu, in dormitor. Elementele de décor sunt siele importante. Daca nu dispuneti de prea multe, puteti sa incercati lumanari parfumate sau flori de sezon SUPER, SUCCES

| Elvina_Elvina_1991 a răspuns (pentru Sheili):

Am incercat si eu asa ceva si sa primit extraordinar de bine

| DragonRO a răspuns:

1 poti face de inceput cv paste, 2 cartofi natur, 3 clatite cu finetii! il dai gata.

Răspuns utilizator avertizat
| sebysebastian a răspuns:

Cea mai buna cina romantica e aia fara nimic.adica faci curatenie la bucatarie pregatesti baia cu spuma te bagi in cada si il astepti.este cel mai necostisitor lucru si daca zice ca ii este foame spune-i simplu ca te are pe tine si app nu uita ca ai zis ca dai fundita

| CityOfSatan a răspuns:

Paste cu carne, sampanie, capsuni cu friscabig grin

| JustSnd a răspuns:

O pizza in forma de inima. [ faci comanda speciala ] Iubitul meu m'a surprins cu o astfel de surpriza de ziua indragostitilor. :*