| imposiblegirl a întrebat:

uitati cum sta treaba:un tip de pe facebook a intat pe mine pe mess.si am vb. i'am dat nr meu. tipu e dragut doar ca problema e ca :eu am 16 ani si el 20. in octombrie pleca la timisoara la facultate si cu toate astea mi-a propus sa fiu cu el. dar nu stiu. eu i'am zis ca as vrea dar acum sunt asa. cam am unele indoieli. el zice chestii de genu:eu pe tine te vreau si alte alea.si totusi el o sa plece la timisoara(eu fiind din calarasi) e mult prea departe.nu stiu ce sa fac sa raman cu el? sau sa ii zic ca e mult prea departe de mine? nu stiu ce sa fac crying

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu are rost sa suferi plus ca acolo l facultate poate sa cunoasta o fata sau mai multe si sa uite de tinehappy. asa a facut si varumeu
rolling on the floor

| St3luta a răspuns:

Diferenta de varsta nu e prea mare...
dar, tinand cont ca pleaca la facultate ar fi o problema.
probabil el s-a referit prin "eu pe tine te vreau" ca ar dori sa incepeti o relatie impreuna.dar nu sa te muti cu el.totusi,sunteti doar la inceput aveti o gramada de timp.
sper ca te-am ajutat!
pup

| Dreamz a răspuns:

Daca tu chiar il placi, atunci poti sa faci un mic efort si sa spui "da, vreau sa fiu cu tine" decat sa suferi in casa stiind ca i-ai spus "nu", chiar daca tu tii la el enorm de mult. sa stii ca peste doi ani, diferenta de varsta nu va mai fii o problema. iar in legatura cu distnata, spune cel putin mersi stiind ca nu pleaca la polul nord. asa, cel putin, este in Romania. apropo- se zice ca relatiile la distanta sunt grele, dar nu si imposibile. Atata timp cat vorbesti cu el non-spot la telefon sau messenger si organizanti un fel de"excursii", totul va fi ok. daca parintii te lasa singura, sau cu prietenii, poti merge sa-i vizitezi orasul sau invers. vei vedea ca, cu cat il cunosti mai bine, iti vei da seama ce fel de tip e si daca te merita. in concluzie, mult succes!

| TheDoctor a răspuns:

Nu te lua dupa el... a vazut ca esti frumoasa, stie ca nu are cum sa fie cu tine si face si el misto. tu acum nu trebuie sa te gandesti numai la el pentru ca si tu stii bine ca nu poti fi cu el. Sunt multi altii in lume, uita-l. Daca esti asa baietii o sa profite de naivitatea ta.

| Capshunik_1054 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa te gandesti la diferentele dintre tine si el.El este mai mare cu 4 ani ca tine, este la facultate si tu la liceu, el in Timisoara tu in Calarasi.Sunt niste amanunte care nu trebuie laste in urma si ar trebui sa te gandesti serios la asta.Dar peste asta sfatul meu este sa il lasi pe acel baiat si sa te gandesti la baieti mai de varsta ta si din orasul tau. Pupici:*:*