| wtfiswrong a întrebat:

Hello all,
Am si eu o mica poveste insa sunt foarte in dubii ca nu stiu ce sa mai cred laughing.
Bun, am un coleg in firma, alt departament fata de mine. Acum aproximativ o luna cand ne-am intors la birou, l-am intalnit pe culoar, cumva am avut un eye contact de vreo 6-7 secunde, uitandu-se lung la mine. De acolo a pornit totul. Cumva de fiecare data cand il mai vad pe la sediu, prin pauzele de tigara, il vad ca se uita la mine, dupa mine si asa mai departe.Cumva cam dupa putin timp, l-am adaugat la prieteni pe Facebook, imi vede toate story-urile, catodata imi da si reacts dar imi da si replies. Am avut o conversatie, dar nu foarte lunga. Last days, am avut o conversatie un pic mai lunga si cumva s-a terminat prin "be safe" zis de el si faptul ca ne-a placut sa vorbim unul cu celalalt. Omul are iubita si din cate stiu sunt logoditi. Problema este ca si pe mine ma atrage tipul cumva. Nu stiu ce sa fac in cazul asta...cumva he's in my mind cam mereu. Oare ma place? E atras de mine? Dar totusi daca are iubita, de ce se uita la mine si incearca sa initieze conversatii si imi da react la anumite story-uri?

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Da, e atras de tine, in sensul ca ti-ar trage-o, dar nu vrea mai mult decat atat. De ce spun asta? Pentru ca face pe seducatorul, te provoaca din priviri, ajungeti pana la urma sa vorbiti pe Facebook, dar nu "ataca", ci te ia cu texte de genul "be safe". Care-i smecheria aici? Uite care e...el asteapta sa-l rogi tu, ca sa nu fie el "personajul negativ" atunci cand iti va spune "ok, o facem daca vrei, dar nu pot sa-mi parasesc iubita". Ai inteles ideea?winking

| epurasu a răspuns:

Hello all, story-uri, he's, be safe, Last days, un om inteligent cand comunica in limba romana, apoi in romana sa se exprime! tu ...ca la,, job,, vorbesti in engleza pe noi nu ne intereseaza... nu stiu daca m-ai inteles ce vreau sa zic cum dealtfel si altii au amintit despre asta!

| Violleta2022 a răspuns:

Dificil sa scrii in limba romana, asa-i?
Mai chinuie-te, poate reusesti sa te exprimi "mai bine", alegand doar o singura limba.

| wtfiswrong explică (pentru Violleta2022):

Imi cer scuze daca limbajul meu te deranjeaza. Imi pare rau, dar la job vorbesc in engleza mai mult de 80% din timp. Asa ca nu am ce sa iti fac

| Danny28 a răspuns (pentru wtfiswrong):

Nu îți cere scuze. Femeia aia în loc să ajute oamenii îi jignește și nimic mai mult. Îi poți da ignore de pe acum. Iar în legătură cu tipul respectiv, lasă-l, că nu e om serios. Își va înșela logodnica cu tine sau mai rău, te va folosi pe post de jucărie sexuală, te va lăsa baltă, după fuge la alta și tot așa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru wtfiswrong):

Pe un site in limba romana, este bine sa scrii doar in romaneste, macar face sens ce spui, ca nici cu engleza nu stai tu prea bine.

| sofisis a răspuns:

Da. Parerea mea e ca te complici aiurea. Daca vrei doar o partida, doua de sex e ok. Dar atat. Desi din punct de vedere moral nici astea nu ar trebui sa se intample daca el are deja partenera. Dar realistic vorbind, nu esti tu, va fi alta...

| Crackman a răspuns:

Ca tare greu este... Sa stii de ce.
Toate stiti raspunsul dar vreti emotia provocata

| 1997onur a răspuns:

Pai hai s-o lom pe rand bine. El este logodit da deci o iubește cu adevărat pe soția lui tu ce vrei de la el? Bine eu îmi dau seama ce vrei tu da sa ma fac ca nu știu și nu-mi dau eu seama )))))) trebuie sa înțelegei ca el este logodit și îi vei distruge familia și el dacă o iubește cu adevărat pe soția lui niciodată nu ar înșelao și niciodată nu ar avea ochi pentru nimeni. Da dacă o înșelat-o cu tine este clar totul nu o iubește cu adevărat. iar tu vei primi ce-ți dorești )))))).

| Mopmop a răspuns:

Daca are iubita lasa-l in pace.
Te-ai pus in locul iubitei lui?
Oricum combinatiile facute la locul de munca nu sunt ok. Nu dau detalii ca ne-ar lua prea mult timp.
Cel mai bine cauta pe cineva care e liber.

| Together a răspuns:

De cat timp e cu aceeasi tipa?

In mintea lui trebuie sa aleaga, daca arati decent ar vrea sa se apropie de tine, dar are anumite frici, probabil nu vrea sa-si piarda relatia in care e, si nu vrea probleme la munca.

Daca il faci sa inteleaga ca puteti avea o relatie secreta si ca n-o sa faci urat cand se termina, o sa-i fie foarte usor sa se bage.

| Kiran a răspuns:

Pai nu o sa aflii niciodata, nici daca il intrebi pentru ca e subiect delicat daca e logodit. Poate fi un sarlatan ce cauta aventuri doar, poate doar sa iti fie prieten de munca. cine stie. e greu sa spui exact ce doreste, odata ce nu a flirtat cu tine direct, nu ar parea ca te place, poate. doar e dragut cu tine si atat. si poate nu se uita la tine. ci in directia aia. de incercat sa initieze conversatii. nu stiu daca s-ar pune la a placea pe cineva. iar cu reacturile, nu trebuie sa devina "caterisit" pentru asa ceva, in timp poate vei afla ce ar vrea.