| Biaix a întrebat:

Hello. Am inceput acum o saptamana un tratament pentru ureche cu antibiotice(augumentin) si maine il termin la 12 noaptea, insa problema este ca pana maine e posibil sa imi vina stopul si eu trebuie sa incep sa iau si pastilele anticonceptionale. Intrebarile mele sunt:
Augumentinul anuleaza efectul pilulelor?
Dupa ce il termin, pilulele isi recapata eficienta in urmatoarele 20 de zile? Adica sunt protejata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iei pastilele anticonceptionale dimineata urmatoare, dupa ce ai terminat antibioticul!

1 răspuns:
| Sapunaru_Alexandru_Iulian_1990 a răspuns:

Poti sa faci sex fa