| Bluesky2316 a întrebat:

Hello, am o curiozitate strict personală. Problema mea este dacă ai întreținut relații sexuale neprotejate cu o săptămână înainte să îți vină ciclul, ți-a venit ciclul, după mai ai șanse să fii gravida de la contactul de acum 2 săptămâni, adică după ce ți-a trecut ciclul practic?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. CATEGORIC NU. Fiindca in proportie de peste 99, 9% de astfel de situatii, este 99, 99% IMPOSIBIL sa poata sa mai existe in uter o sarcina chiar si pur ipotetica. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu, dacă ți-a venit ciclul e clar că nu ai rămas însărcinată.
Îți faci griji degeaba.

| Fata1234 a răspuns:

Nu, stai liniștită. Sfatul meu e sa te protejezi... Ai avut noroc (dacă nu îți venea puteai face 2 teste de sarcina)