| Loriana2018 a întrebat:

Buna am o întrebare pentru o prietena a mea! Vrea sa afle dacă este posibil sa fie însărcinată cu fostul sau cu actualul adică; in perioada de 26.04.18 pana in 06.05, 18 a fost cu fostul ei și spune ca au întreținut relații intime dar protejate de multe ori chiar a verificat sa fie sigura ca nu a lăsat in ea! Înainte de asta nu am mai avut contact sexual; dar de la jumătatea luni mai adică 15 sau 16 a ținut repari sexuale neprotejate cu actualul anume pentru a face un copil! ea acum este însărcinată in 31 de săptămâni dar problema cea mare ea spune ca acum are probleme din cauza fostului ca el spune ca este al lui! Deși după calcule nu iese! Ultima menstruație a avut-o in 24 mai și susține ca avut-o puțin ciudata adică o zi da una ba și mai puțin și mai maronie! Eu nu știu ce sa o sfătuiesc de cât un test de paternitate dar ai este frica de reacția actualului soț! Ce o putem sfătui? Eu nu am pățit așa ceva și nu știu ce sa ai spun! Va multumesc!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sarcina de 31 de saptamani (datata astfel de medic), este obtinuta in cursul lunii iunie. O sarcina in care conceptia este pe 15 mai, ar avea 34 de saptamani deja (se numara din prima zi a ultimei menstruatii, adica in situatia ei de pe 24 mai, caz in care contactul sexual a avut loc undeva in jur de 8 iunie)

| Loriana2018 explică (pentru Brigaela):

Așa a spus și ea și medicul ca pe data de 7 Iunie a fost conceput copilul! După data de ciclu pe. Are a avut-o in mai! Dar ea spune ca in 24 mai a avut ciclu mai ciudat puțin adică după cum spune ea mai maroniu și mai slab ca de obicei! E la primul ei copil și nu stie! Ah și ca înainte de ciclu a făcut teste de sarcina dar nu ai arată ca este însărcinată! Pt ca actualul ei își dorea enorm acest copil! In Iunie a început sa aibă dureri pe sub burta și la piept a spus!

| mgtow a răspuns:

Test de paternitate eficient si daca se dovedeste ca cel mic e cu actualul ii trage un portofel peste fata la fostul sau cu manusa ca s-a inselat laughing

| Andreeush a răspuns:

Trebuie sa faca un test de paternitate si scapa de indoieli.
E normal ca fostul sa creada ca exista posibilitatea sa fie copilul lui daca ea a umblat cu el.
Cat despre menstruatie exista cazuri in care apare in primele luni de sarcina, dar mai rar.
Insa dupa cate ai povestit copilul e cel mai probabil al actualului pentru ca ea s-a protejat cand a fost cu fostul. Dar nici asa nu e sigur.

| Lioana a răspuns:

Cel mai probabil copilul e al actualului partener al prietenei tale.
Calendaristic nu poate fi al fostului iar faptul ca sexul cu el a fost protejat e un argument in plus.
Probabil fostul vrea doar sa o santajeze si sa profite de aceasta situatie. Un test de paternitate l-ar calma.

| Loriana2018 explică (pentru Lioana):

Exact asta spune și ea! Ca o șantajează din cauza ca nu a vrut sa continuie relația cu el și sa reîmpăcat cu fostul ei! Doar ca ea spune sa nu cumva sa și fi făcut ceva ca fără ea sa știe!

| Loriana2018 explică (pentru Lioana):

Exact asta spune și ea! Ca o șantajează din cauza ca nu a vrut sa continuie relația cu el și sa reîmpăcat cu fostul ei! Doar ca ea spune sa nu cumva sa și fi făcut ceva ca fără ea sa știe! Ah și da el încearcă sa se răzbune pe ea pentru ca nu a vrut sa ma stea cu el ei mai au și alte probleme ce sunt prin lege! Adică Hărțuire agresiune etc! Eu chiar nu știu cesa ai spun dar și eu spun la fel ca este al actualului!

| Vvistula a răspuns:

Testul de paternitate e singura soluție dacă vrea să afle al cui este. Ar mai fi o treabă sa nu facă nimic și să-l creasă așa. Al cui o fi nu mai contează, al ei e sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faca un test de paternitate in secret. Actualul nici nu trebuie sa stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar trebuie sa comentez: Deci in decurs de 1 saptamana, si-a gasit alt prieten, si au decis sa faca un copil...
Cunosc cazuri asemanatoare: fata frumoasa (si vagaboanta) cu iubit oficial, pe cand ea se culca cu oricine se da la ea. Tot asa pana! supriza! afla ca e gravida...
A cui e copilul? ea mai stie? are curaj sa faca test de paternitate.