| Okia a întrebat:

Hello! Am si eu o problema, de cateva zile cand ma duc la toaleta si urinez pe la sfarsit ma doare foarte tare burta, dupa ce ma ridic ma asez in pat sau imi vad de alte treburi ma mai doare inca 5-10 min! ce ar putea fi? mentionez ca mi-am inceput viata sexuala. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| adesp12 a răspuns:

S-ar putea sa ai anexita.Mergi la farmacie si intreaba de niste pastilute.sau la medicul de familie.stai linistita, nu e din cauza faptului ca ai facut sex.Nu te va intreba nici medicul de familie, nici farmacista. e o raceala la ovare.trateaz-o ca altfel durerile vor fi si mai puternice! fuguta la faramcie!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-ai ales cu o infectie urinara. Este frecvent la inceputul vietii sexuale, mai ales daca partenerii nu respecta cateva norme minime de igiena: spalare cu apa si sapun a mainilor si organelor genitale inainte si dupa sex, urinat in primele 10 minute dupa sex. Du-te la medicul de familie pentru o urocultura si o trimitere la ginecolog. De cele mai multe ori astfel de infectii urinare se asociaza si cu infectii genitale.

| marsy a răspuns:

Eu zic ca poate fi vorba de infectie urinara! Dureri in timpul urinarii, uneori pot fi si picaturi de singe! Mergi la medicul de fam si o sa-ti dea niste pastile

| ramona_4785 a răspuns:

De obicei cand te doare burta esti racita Daca ti-ai inceput viata sexuala si te-ai protejat este bine poate e doar o raceala pentru ca odata ce ti-ai inceput viata sexuala esti mult mai vulnerabila si trebuie sa ai grija mai multa de tine, sa acoperi spatele, burtica, nu sta fara sosetele fereste-te de apa rece in exces, fa o baie fierbinte si odihneste-te.Sanatate!

| procust a răspuns:

Cand esti la toaleta jetul urinar se intrerupe? poate fi o piatra vezicala ce ti cauzeaza dureri. cel mai bine e sa ti faci un eco abdominal si/sau macar un examen de urina

| hottweet a răspuns:

Ai racit la burta :-s