| Bella_1624 a întrebat:

Hello!:d Am o mica problema, mai bine zis eu si prietenul meu. In timpul actului sexual, el ejaculeaza des, adica atunci cand ma simt eu mai bine lui ii vine, pentru ca inainte sa ii vina lui da mai tare si imi atinge puctul G. Este prea excitat si de aceea ejaculeaza asa des si repede? Si ce sa faca sa nu ii mai vina asa des? Exista ceva exercitii pentru intarirea muschilor responsabili de acest aspect?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca iti atinge punctul G nu el ar trebui sa termine, ci tu! Nu am inteles daca in timpul aceluiasi raport sexual el ejaculeaza de mai multe ori? Sau la fiecare partida se intampla treaba asta? Pentru a repara cat de cat situatia el trebuie sa faca mai multa munca de incalzire cu tine, pentru ca orgasmul se poate obtine si altfel decat in punctul G. Este adevarat ca cel obtinul asa este foarte intens. Si este recomandat ca el, inainte sa se apuce de tine, sa faca sex cu "Manuela" si in felul acesta a doua oara ejacularea se va face mult mai greu, si tu esti deja excitata. Poate s-o faca si de fata cu tine, daca asta te excita, sau sa i-o faci tu!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o problema grava si serioasa, care duce la destramarea a multe cupluri. Daca il iubesti, vrei o viata alaturi de el, il poti ajuta sa ajunga la normal. dar asta inseamna sa sacrifici 2-3 ani de activitate sexuala satisfacatoare pentru amandoi. E nevoie de multa dragoste si intelepciune, rabdare si intelegere. Partenerul tau trebuie, de fiecare data cand se simte aproape de ejaculare, sa se opreasca, sa iasa din vagin. faceti o mica pauza, in care va sarutati, va mangaiati, apoi iar urmeaza penetrarea, iar va intrerupeti si tot asa. Din pacate asta va va impiedica pe amandoi sa ajungeti la orgasm. Trebuie insa sa continuati pana ajungeti cu durata actului sexula la 20-30 de minute si sa o faceti de fiecare data cand faceti sex. Dupa 2-3 luni, veti vedea ca va intrerupeti mai rar, dar va dura cativa ani pana lucrurile se vor normaliza.

| Adyr0 a răspuns:

Da exista. Se numesc Kegel.

| HelpBoy a răspuns:

Ejaculeza de mai multe ori in timpul partidei de sex?
Ca nu am inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ridice haltere cu penisul, pentru intarirea musculaturii laughing

| Gratzian a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa il faci sa fie preludiul mai lung din partea lui (mangaieri, sarutari. ) iar tu fi mai dura cu el! comunicati i timpul actului sexual, explica-i ce-ti place mai mult cum, se si cum... oricum daca el are un orgasm si tu nu ai avut si nici nu te face sa il ai. pai atunci e dramatic, ori gasesti un amant, ori gasesti pe altul! daca sunteti la inceput de relatzie merita sa mergi mai departe, daca aveti ceva timp impreuna trebuie sa iei o hotarare...