| DeeaElenaaaa a întrebat:

Hello,dupa 14 zile de la un ultim contact sexual(cu ejaculate in vagin) e prea repede pentru un test nu?

9 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Dupa 8 zile de la fecundare un test poate sa inceapa sa se pozitiveze in cazul unei sarcini.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, e devreme, testul de sarcină il poti face după 21 de zile de cand ai facut sex, la tine au trecut 14 m ai asteaptă 7 zile si poti face, deci saptamîna viitoare este ok joi vineri sa faci testul. Ce varsta ai?

| DeeaElenaaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Deci daca il fac acum ar putea iesii un rezultat fals negativ?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Da, este prea devreme, mai asteaptă 2 săptămîni cel putin poate chiar 3 saptămîni si după aceea faci test de sarcină.

| mihai69 a răspuns:

Dacă se face test de sânge, nu.

| Emilian65 a răspuns:

Daca se face testul cu liniute este devreme. Asteptati sa treaca 21 de zile de la ultimul act sexual si atunci faceti un test de sarcina care va va spune daca este sau nu gravida.

| Anca32 a răspuns:

Dacă nu i-a venit menstruația și au trecut cele 14 zile sa facă un test