| DeeaElenaaaa a întrebat:

Hello! In data de 27 pana la 1 iunie am avut perioada fertila am avut contact sexual cu finalizare in vagin! Cam la cate zile ar avea loc implantarea si ar trebui sa am acele scurgeri rozalii(daca se va implanta)? Imi doresc mult un bebe

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Așteaptă 21 de zile să faci un test de sarcină.
Acele scurgeri nu apar la toată lumea.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Buna! Acele scurgeri roz, despre care vorbesti, nu le are orice femeie. Se considera ca una din trei ajunge la asta. Prin urmare procesul de implantare apare in intervalul de zile 13-16. Sunt necesare aproximativ inca 10 zile pentru ca ovulul fecundat sa migreze prin trompele uterine in uter. Prin urmare, procesul de inserare a ovulului in peretele uterin poate incepe aproximativ intre zilele 23-28 ale ciclului menstrual. Nici simptomele nu apar prea curând. Dacă ai răbdare, astepta cel puțin 21 de zile si fa-ti un test de sarcina cu prima urina a dimineții. Să sperăm că va fi cu noroc, si sa-ti dea Cel de sus un bebe sănătos! Numai bine.

| DeeaElenaaaa explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

Iti multumesc frumos, am avut perioada fertila din 27-1 iunie (am calculat) deci in mod normal daca am ramas menstra ar mau trebuii sa vina acum pe 13?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns (pentru DeeaElenaaaa):

Nu iti pot da un răspuns 100% sigur. Faptul că ai fost în perioada fertilă nu reprezintă nicio garantie in mod sigur. Cel mai bine e să aștepți 21 de zile, cumpără câteva teste de sarcina si vezi rezultatul. Dacă menstruatia ta trebuie sa apara in data de 13 si aceasta întârzie sau este absentă total, ai sanse sa te bucuri happy Numai bine!

| DeeaElenaaaa explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

Multumesc frumos pentru ajutor happynumai bine