| anonim_4396 a întrebat:

Hello! In legatura cu dragostea intima! in timpul penetrarii sunt prea incantat de minunatiile prietenei mele iar sexul in sine este tip rapid! desi preludiul dureaza destul de mult actul in sine e foarte scurt! si dupa actul in sine revin iar la saruturile si mangaierile trupului ei insa cum apare erectia cum ma napustesc asupra ei si fac cateva miscari. adesea, finisarea se produce cand o strang bine in brate sau cand de la spate fiind, o mangai pe trup! ea spune ca se simte atragatoare ca i se pare distractiv insa studiile recomand 7 -13 minute in loc de 1 minut de copulare! ce sa fac sa fie mai normal decat situatia mea? sa fie ea atat de placuta mie incat sa nu pot mentine mai mult, in juir de 7 -8 minute?

4 răspunsuri:
| Sexualitate a răspuns:

Din cele povestite, înţeleg că doar tu eşti neliniştit că ejacularea survine la 1 min. de la penetrare, nu şi ea (ceea ce, pentru început, nu e rău). Însă îţi este recomandabilă mai multă încredere în tine. Eventual, nu te gândi atât la ejaculare - pe de o parte. Iar pe de alta străduieşte-te să-ţi gestionezi mai bine nivelul excitaţiei, aşa încât să-i poţi amâna din ce în ce mai mult apogeul.

| BonneLess a răspuns:

Sa incepi cu acele saruturi si mangaieri in timpul penetrarii usoare si pe tot parcursul actului, asa se va simti mai atragatoare si va fi satisfacuta.

| Anca16188 a răspuns:

Fiecare este diferit..esti mult prea atras de ea, incat nu-i poti rezista. Foloseste un prezervativ mai gros..simti mai putine si poate te ajuta

| Girly111 a răspuns:

Nu mai da tu vina pe ea ca cica arata bine. Evident, cine ar face sex cu una care nu arata bine? Ce ai tu se numeste ejaculare precoce, nu e bine nici pentru tine nici pentru ea. Banuiesc ca sunteti la inceput, adica cam cred sigur asta, asa e in general la incepatori.