| anonim_4396 a întrebat:

Hello :*. M-am despartit de prietenul meu pe motiv ca nu ii dau atentie dar nu este asa.Chiar ii dadeam enorma atentie. Poate ca inainte nu realizam dar acum de aproape 2 saptamani fara el imi este greu.Am momente cand imi spun ca nu il mai caut sa il uit si momente cand plang amintindu-mi de el.Nu stiu ce e cu mine. El imi spune ca are o perioada proasta.Nu ma baga in seama vorbeste doar daca il caut eu.Nu stiu ce sa mai fac pentru ca as vrea sa ne impacam, fiindu-mi foarte dor de el sad! Sfat?!

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Doar cand pierzi p cineva iti dai seama cat d mult o iubesti! pana atunci nu...e acolo,e bine asa si doar asta conteaza! nu e asa!
e foarte naspa cand iubesti si persoana iubita ti s pare indiferenta,preocupata d orice mai putin d tine! asa-i ca si u t simti aiurea acu ca nu vb cu tine? da u t simti aiurea, dar te-ai intrebat oare ce-i in inima lui? nu pentru ca poate esti prea ocupata d persoana ta!

nu vreau sa t simti aiurea! doar sa t fac sa vezi altfel lucrurile! j eu sunt intr-o relatzie aseamanatoare, doar ca la mine vina e el! ti-am vb din inima...tot c simte o inima cand ofera mult! j primeste nimic!

apropo, stiai ca baieti vor sa vada in persoana d langa el o amica, o mama si dupa o iubita...adica toate 3 in tine...u ai fost asa?

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,daca il iubesti si vrei sa te impaci cu el,cauta-l, da-ti intalnire cu el si discutati. Spune-i ceea ce simti si poate nu i-ai acordat atentia de care avea nevoie, atentia care si-o dorea. Poate ca ti se pare ca ii dadeai enorma atentie dar nu era asa.Sau poate el isi dorea sa fi numai pentru el... daca suferi si ti-e dor de el,atunci fa tot posibilul sa te impaci cu el,spune-i ca il iubesti,ca ti-e dor de el si ca daca iti acorda o sansa te vei schimba,ii vei da mai multa atentie,cum vrea el.
Daca el te va refuza,nu va dori sa se impace cu tine,atunci lasa-l in pace, poate ca se va razgandi, poate trece printr-o perioada mai putin favorabila.

| Alexandra_3724 a răspuns:

Da am fost.Ii spuneam totul il ascultam si ii eram aproape.Dar daca asta a fost decizia lui nu ma pot impune pentru ca nici nu ma suna nici un sms nici pe mess nimic.Asta e poate ca totul va fi bine!