| anonim_4396 a întrebat:

Hello! mi-e greu sa ii inteleg pe baietii din zodia fecioara. mi se par dificili si cu un oarecare dezinteres. am citit destule pe net despre ei incat sa mi se para ca nu o sa mearga relatia. ne desparte si distanta un pic dar nu asta e problema principala,ci felul lui de a fi. eu iesind dintr-o relatie cu un alt baiat care imi acorda destul timp pe parcursul zilei,iar cu feciorul laughing e dificil,abia vorbeste cu mine si cand ii dau mesaje abia imi raspunde, cateodata nu imi raspunde la mesaj.
Vreau sa stiu parerea voastra despre baietii fecioara intr-o relatie cu o geamana.
P.S.: daca se poate sa fie din experiente proprii. M-ar ajuta mai mult sa inteleg cum sa ma port cu el si sa il inteleg.
Multumesc!

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sa vezi ce grea e relatia dintre gemeni si o fecioara atunci happy

| Chαяtreux a răspuns:

Aprob cele spuse. straight face

| raluk27 a răspuns:

Intr-adevar sunt dificili, nu se exteriorizeaza, sunt foarte secretosi si inchisi, iar daca astepti genul ala de relatie cu vorbe frumoase, declaratii, dovezi neconditionate de dragoste, reorienteaza-te. Sunt relativ stabili, deci nu te insala, dar clipele de fericire adevarata sunt putine. A, si critica orice.

| anonim_4396 explică (pentru raluk27):

L-ai descris pe unul din fratii mei care e fecioara din cap pana in picioare laughing dar totusi mi se pare o prostie ca cineva sa aleaga o persoana dupa zodie crezand ca e mai bun sau mai nu stiu cum.

| FearOfTheDark a răspuns:

Nu te mai lua dupa zodie.Asa zicea si la mine ca nu o sa ma inteleg cu cei din zodia nu stiu care si ma inteleg cu toti.
Nu te-ai gandit ca poate actualul nu este interesat de tine? Poate are pe alta? Nu trebuie sa te consumi.
Pur si simplu cand iesi cu el vorbesti serios.Il intrebi ce e in capul lui, daca mai vrea sa continuati.
P.S:Si eu sunt fecioara si el era gemeni.Eu eram la fel pentru ca nu vroiam sa fiu cu el.Era o relatie la misto.Mi-era mila de el si am acceptat si peste o saptamana m-am despartit de el.

Răspuns utilizator avertizat
| TheSmith a răspuns:

Daca iti cauti perechea dupa zodie o sa imbatranesti, si nu o s-o gasesti!

| ZambetdeSerafim a răspuns:

Hei happy eu sunt scorpion dar am cunoscut o fecioara day dreaming nu e asa cum ziceai, e un gen aparte de persoana, iese in evidenta imediat prin felul in care este si poate si lui "i se pare ca nu o sa mearga relatia" si de aia nu se implica mai mult. De ce nu ii zici ca ti-ai dori sa fie putin mai "prezent" chiar si de la distanta? sau fa-i surprize, daca iti place incearca sa ii arati.
Daca nici asa nu reactioneaza in nici un fel, tu decizi daca merita sa il astepti sau nu.
O seara faina >big grin