| marinela92 a întrebat:

Hello TPU a avut cineva povesti de iubire in care nu suportati o persoana si o urati din tot sufletu in timp ce ea facea acelasi lucru iar apoi a inceput sa se lege o poveste de dragoste big grin fundita(spuneti-mi povestea voastra big grin)

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Si eu am patit asa happy Colegi de cls, totu' a inceput in a6a cand el incepuse sa se tina dupa mine ( desi pana atunci ne uram reciproc). Eu il detestam, ma enerva (era zapacit, iar eu cuminte). Si de la un tp incepuse el sa se comporte altfel, sa se uite tot timpu' dupa mine, sa se dea in spectacol, sa stea prin preajma mea etc. Si am aflat ca ma place. Prima reactie a fost uimirea.m'a uimit, mi se parea o aiureala, nu imi venea sa cred si nu am vrut sa bag asta in seama. Dar in acelasi timp ma tot gandeam cum, daca e adevarat, nu se poate etc. Dupa un timp am inceput sa il plac si eu blushing Toata clasa a 6a s-a tinut dupa mine laughing In vacanta de vara la fel. Si'a facut curaj sa imi dea un mesaj de ziua mea sa ma intrebe daca "vreau sa fiu prietena lui", si ca abia astepta sa vin sa imi spuna in fata ca ma iubeste (atunci eram plecata la niste rude, veneam peste vreo 10 zile).Eu i'am spus ca il plac abia la inceputul scolii. Am fost 8 luni impreuna in a 7a ( si a fost frumos... orice pupic, tinut in brate, strangere de mana conta asa de mult pentru amandoi ). dar unele greseli (din partea mea mai ales) si strambele colegilor au stricat tot. In cls a 8a ne'am evitat. Eu il iubeam, el facea pe durul oh go on. In vacanta dintr'a 9a a inceput iar sa se tina dupa mine si cum ne intalneam cum incepea sa ma sune, sa ma caute. Am fost impreuna din nou vreo 5- 6 luni. Ne'am desp iar din anumite motive oh go on. (as fi crezut ca ne'am despartit definitiv la inceputul clasei a 10a, pentru ca el nu mai invata in acelasi oras si distanta ne separare mult). Dar treceau cateva saptamani/ luni si ma cauta iar. Am mai incercat de cateva ori sa fim impreuna (el se intorcea mai mereu). Dupa ce am terminat a 10a am fost impreuna cateva luni (cea mai frumoasa vara) si in timpul anului..Si acum suntem happy. Il iubesc si de fiecare data cand il vad imi bate inima mai tare, cand vb cu el imi tremura vocea. big grin A fost prima dragoste la amandoi, am gresit amandoi. Eu nu am mai avut pe altcineva intre timp, in schimb el da, dar a spus ca nu a fost la fel ( si nu dura mai mult de cateva saptamani).

1 răspuns:
| AndreeaBz a răspuns:

Da, eu am avut big grin. Nu mai stiu exact cum a fost.
Stiu doar ca l-am cunoscut intr-o vara si aveam un tricou pe care scria `I'm with STUPID -->` laughing si mereu ma puneam in asa fel incat sa fie el in partea sagetii.el facea glume proaste pe seama mea, nu ne stiam nici bine ..in fine. am glumit unu pe seama celuilalt am ras unul de altul si chiar ne uramlaughing. intr-o seara am ramas noi 2 si inca o prietena. am inceput sa vorbim serios si sa ne cunoastem. si am vazut ca ne simtit bine impreuna. am iesit si in urmatoarele zile si l-a un moment dar m-a sarutatbig grin. A fost destul de amuzant. de la cei care se tachinau si urau intr-un fel, sa ajungem iubitilaughing.hee hee Sper sa te amuze putin tongue