| KaledVorhees a întrebat:

Hello TpU! Am 17 ani si in seara asta ma voi intalni cu o fata. Nu prea am experienta in asa ceva si voiam sa va intreb cam cum ar trebui sa procedez. Sa-i iau flori? Ce sa-i vorbesc? Cum ar trebui sa ma comport? Sa incerc sa o sarut de la prima intalnire? Dau funda

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca nu ai experienta, faci!
Nu te duci cu flori la prima intalnire, curajul e de ajuns.
Gandesti prea mult si te cam stresezi si nu e bine.
Vorbiti despre voi, important e sa nu te duci si sa stai mut.
La fel de important e sa ai carisma si sa fi sigur pe tine.
Ea va simti asta si conteaza foarte mult sa ai o atidudine pozitiva si sa-i transmiti si ei o energie pozitiva.
Te comporti normal si vorbesti normal, cum ar fi sa iesi cu un prieten la o bere.
Fara temeri si retineri.
Cat despre sarut, incerca sa fi atent la limbajul trupului si prinde momentu.
Nu astepta sa se lipeasca ea de tine sa prinzi curaj.
Mai bine sa intoarca capul decat sa stii ca nu ai incercat.
Succes!

5 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Cum ziceau si altii... nu te stresa. Daca e pentru tine, nu trebuie sa faci multe scamatorii.
Incearca sa te relaxezi si sa nu te temi ca vei da gres. Daca o faci dfe oaie, asta e... Viata e suficient de lunga sa ai timp sa aplici lectia invatata azi si sa faci sa fie bine in viitoarele relatii.
Nu vorbi prea mult despre tine. Incearca sa tii discutia mai mult in sfera ei, despre ea, despre ce ii place, despre ce vrea ea sa vorbeasca. Mai putin despre tine.

| Freya1 a răspuns:

Mergi la intalnire nu te insori deci cred ca este suficient sa beti un suc si sa vorbiti despre voi

| SG1995 a răspuns:

Nu, in niciun caz nu lua flori la prima intalnire, de ce? Un cadou la prima intalnire, fie si flori inseamna disperare. Ce sa-i vorbesti, pai vorbiti normal, chesti comune ca muzica, filme, planuri de viitori (gen si vrea sa fii profesor), etc., scopul intalniri e sa va cunoasteti, deci vorbesti despre tine, ea despre ea, despre chestii pe care le aveti in comun. La faza cu sarutul, nu incerca daca tipa nu se simte inca apropiata emotional de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai fa atatea griji.Doamne,e o intalnire, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau eu un sfat bun. Nu te duce la intalnire. E un cadou nemaipomenit. Decat un disperat care se comporta de parca e sfarsitul lumii, mai bine nimic. Lasa fata in pace.