| S3renadBump a întrebat:

Duminica ma voi intalni prima data cu prietena mea care avem 1 an de relatie la distanta. Vor veni si parintii ei (se intorc de la mare) si fac un popas in Bucuresti. Acolo ne vom intalni in Mall. Si sunt putin cam nelinistit.
Ce flori ar trebui sa ii cumpar?
Ar trebui sa ii cumpar si mamei ei?
Mai are o sora de 10 ani ar trebui sa ii cumpar si ei ceva?
Suna cam aiurea dar vreau sa fac o impresie buna.
Stiu deja cum trebuie sa vorbesc si sa ma comport.
Si daca ma voi plimba cu ea si parintii ei, cum ar trebui sa le spun sa ramanem singuri?
As vrea sa creez un moment in care sa o sarut.
Niste sfaturi, va rog.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impresia buna la mall? du i si tu la un restaurant ceva

| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Te inteleg, esti putin alarmat din cate se pare...

Nu stiu ce e bine si ce e rau, o sa-ti spun doar parerea mea.

Eu nu i-as lua nimic mamei. In primul rand te vezi cu fata ei,nu cu ea.

In al doilea rand va vedeti la mall,nu acasa la ei *ca sa spui ca trebuie sa le aduci daruri parintilor*

De asemenea ai arata foarte amuzant asteptandu-i undeva cu N buchete de flori happy

Surioarei zambeste-i si atat, sa nu fii agresiv si daca vrea ceva de la tine sau daca te "innebuneste" cu intrebari atunci raspunde-i okay * adica sa nu para ca iti face scarba sau ca vrei sa scapi de ea ca sa ramai cu sora mai mare*

Comporta-te frumos cu sora mai mica pentru ca asa vor vedea parintii cum esti in mod obisnuit.

Nu ii lua flori nici fetei. Nu stiu ce sa spun, este o chestiune mai delicata.
Ai spus relatie la distanta, asta insemnand ca vin de undeva destul de departe de Bucuresti.

Unde vreau sa ajung? Florile acelea o sa fie moarte cand mai ajunge fata acasa.
Si oricum... florile se ofilesc destul de repede.

Incearca sa-i iei un lantisor sau ceva cu rol simbolic *suvenir*.
Asa o sa-l poata vedea mereu, nu numai pentru o saptamana.

Bun, acum ca am terminat cu asta...
Ce parere am de restaurant?
Una rea. De ce?

In lumea okay cine invita plateste.
Pana aici e in regula dar problema intervine cu parintii.
Parintii nu o sa te lase sa platesti chiar daca ai avea bani si ai vrea. Este o chestie de principiu. Deci nu are rost sa incerci asta...

Momentul ala pe care il vrei este greu de realizat, daca nu extrem de greu...
Sincer, nu cred ca o sa puteti scapa de ochii familiei ca sa faceti asta.

Cu surioarele curioase hai ca mai negociezi dar cu parintii ce faci?

... intreab-o pe acea fata cum se intelege cu surioara ei si poate negociati putin cu ea, sa-si distraga parintii *depinde foarte mult de locul in care mergeti*

Va vedeti pentru prima data deci e putin probabil sa aveti sansa asta, mai ales ca sunt si parintii de fata.
Plus ca un mall nu e cel mai romantic loc in care sa ai primul sarut cu o fata.
*parerea mea*

Succes!

| ღβأβأ a răspuns:

Din moment ce sunteti impreuna de un an, ai putea sa o intrebi despre mama ei subtil, fara sa stie ca vrei sa ii iei si ei ceva. Asa vei deduce singur daca e genul de persoana care isi doreste flori happy.
Nu este necesar sa ii iei si surioarei ei, deja pare ca ai fii mos Craciun si se va vedea ca esti nelinistit.
Cat despre ramasul singuri, ori poti vorbi cu ea sa le supuna alor săi, ori o inviti pe ea in special si le spui parintilor ei (ceea ce ar fi de preferat) : Am asteptat mult sa o vad... Mi-ar palcea sa ne plimbam putin singuri prin niste locuri frumoase. Sunteti de acord?
Eu sunt sigura ca te vei descurca, oricum intalnirea cu parintii nu e un eveniment colosal.

| Rozzovela a răspuns:

OFF esti prea alarmat, fii tu insuti,, sinceritatea-cheia succesului"