| Libra23 a întrebat:

Hello TPU.Am nevoie de ajutor cu 2 ani in urma am avut o relatie cu un baiat. Timp de 2 ani totul a fost superb ne intelegeam de minune.Dar dupa asta a aparut o vaca si a scricat tot, dar e l nu s-a despartit de mine din cauza ei si din alta cauza.A trecut un an de cind ne-am daspartit dar eu inca il mai plac si nu stiu cum sa procedez sa-l uit sau sa fac altceva va rog ajutati-ma dati-mi niste sfaturi.Scuzati categorii.

Răspuns Câştigător
| Dorina23 a răspuns:

Am avut aceiasi problema numai ca pe mine un an la rind ma injura in fiecare zi. Daiar ce pot sa spun cind acozia momentul potrizit poti incerca sa-l intrbei daca mai simte ceva pentru tine sau ii spui ca inca il mai placi. Daca iti raspunde ce te intreseaza ceva de genu nici tu te mai gindi sa-i spui ca inca il placi pentru ca o sa regreti.Dar eu ti-as spune mai bine sa-l uiti nu te merita daca te iubea cu adevarat nu se despartea de tine.Si sunt sigura ca motivul despartii voastre a fost ca s-a plictisit de tine am dreptate?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca sa vorbesticu el, poate mai exista sansa de impacare iar daca nu fa-ti un alt prieten, poate te va ajuta sa-l uiti

| Schatzyyyyy a răspuns:

Poate exista sanse sa va impacati, vorbeste cu el! Daca nu, fa-ti alt prieten! Il vei uita greu, dar asta e! Prima dragoste nu se uita[usor]

| paceandlove a răspuns:

Aceeasi dilema o am si eu insa nu din cauza unei fete din cauza distantei as vrea si eu o,, teraapie,, dar asta e viata nu se termina dal... kiss

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Cum s-ar spune asta e prima dragoste a ta,, sa stii ca prima dragoste nu se uita niciodata, dar incearca sa-i vorbesti poate ca inca carbunele nu e stans,, poate exista sperante sa va impacati

| Tina98 a răspuns:

Pai daca mai tine`ti legatura ca si prieteni ai putea la o discutie mai "interesanta" sa-l intrebi daca simte ceva pentru cineva...sa`l inviti la un suc..sau chiar sa-i spui ca inca mai tii la el si poate va puteti relua relatia. Stii cum e :, ai bine regreti ca ai facut`o decat sa regreti ca nu ai incercat. Good luck! big grin