| ιυlια a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat [ dau funda] Acum ceva timp am fost cu un baiat si am tinut foarte foarte mult. la el dar el isi batea joc de mine si imi vorbea asa in sictir si. incet incet am inceput sa ma indepartez de el (nu m-am despartit doar ca numai tin asa mult) si acum 2 zile m-a intrebat un baiat. daca vreau sa fiu cu el. si i-am spus ca NU ca sunt intr-o relatie iar acel baiat mi-a spus urmat. cuvinte " eu te plac foarte foarte mult tin la tine si sunt dispus sa te asptet oricat daca vrei sa fii cu mine :*) si nu stiu ce sa fac stau si ma gandesc ca proasta de 4 zile si nu am luat nicio decizie sigh chiar nu stiu ce pot face! straight face apropo : Cu baiatul cu care sunt acum ceva 4 luni in urma am avut niste probleme GRAVE in familie din cauza lui DAR nu am vrut sa renunt la el... da acum imi pare rau! sigh va rog dati-mi un sfat crying

Răspuns Câştigător
| Piticutsss a răspuns:

Hey! Iti place sa iti vorbeasca asa? Da dovada ca deja s-a plictisit de tine sad. Desparte'te de el, si incearca sa incepi o relatie cu celalalt baiat, poate va fi una mai buna, si te va face sa il uiti pe cel cu care esti acum. Plus de asta de ce oare te certi cu familia din cauza prietenului? Cine sunt mai importanti pentru tine? Familia sau el? Eu zic ca familia, nu face ceva gresit acum, si sa regreti mai tarziu. Bafta in continuare.:*

9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Draga Iulia! Daca nu esti fericita cu baiatul asta, ce rost are sa iti faci viata un calvar din cauza lui, sa ai probleme in familie? Cand poti fii cu un baiat care sa te respecte si sa nu te considera inferioara lui; pentru ca asta acum asta face, iti forbeste de sus ca sa te prinzi tu ca el este seful! Termina cu el, nu mai sta pe ganduri! Sau iti este frica sa nu faca vreo prostie? Iti este cumva frica de el? Pentru ca altfel nu vad de ce ai mai sta cu el! Mai bine incerci cu baiatul ala decat sa stai sa suferi cu asta! Nu te merita si din contra merita sa il faci sa se simta uilit si astfel sa ii platesti ignoranta lui fata de tine! Sunt baiat, daca asta te ajuta! Pune punt suferintei tale si incepe o viata noua, singura sau cu baiatul asta care te asteapta! Nu mai ai la ce sa te gandesti; atata timp cat un om nu te respecta, nu tine la tine! Ai grija si nu mai astepta! Pa pa!

| Yoanna_4969 a răspuns:

Stii. se potriveste perfect acel citat: "Ii adoram pe cei ce ne ignora, ii ignoram pe cei ce ne adora..." Daca pentru baiatul cu care esti acum nu mai simti ce simteai la inceput si se poarta urat cu tine, desparte`te de el inainte sa te faca sa suferi mai tare!happy Si da`i o sansa celui care ti-a cerut prietenia. Poate se va infiripa ceva frumos intre voi, nu se stie niciodata. In orice caz, indiferent de raspunsul tau pentru acel baiat, desparte`te de actualul tau prieten. Pentru ca daca mai astepti, te poate face sa suferi si mai multhappy

| Brittanie a răspuns:

Vorbeste cu baiatul cu care esti acum si spune-i daca mai are rost sa fiti impreuna.Dar tu il placi pe baiatul care te-a intrebat daca vrei sa fi cu el? Ori fi cu baiatul care te-a intrebat ori intreba-l pe prietenul tau daca il poti ajuta si daca mai vreti sa fiti impreuna.Nu prea ar merita sa-l intrebi deoarece si-a batut joc de tine.sad Dar cand esti nervos.stii tu cum e.

| BuBu_5403 a răspuns:

Pai eu zic ca nu merita sa suferi atat pentru un baiat care nu stie sa te aprecieze ...ieu te sfatuiesc sal lasi pe actualul si sa incepi o relatie cu celalalt care ti-a spus ca o sa te astepte ...parerea mea :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti'ai dat singura raspunsul.
Vrei sa te desparti de el din moment ce ai zis de asazisele probleme.
Daca ii pui pe umeri toata vina inseamna ca nu mai ti la el. Deci decizia mi se pare logica. Despartete de el, nu are rost sa mai stai cu el. Si mai asteapta, nu te pune cu tipu ala imediat.

| ιυlια explică:

V-a multumesc tuturor pentru. sfaturi! Mi-am dat intr-un sfarsit seama ca nu mai merita! :*:*

| Whitewolf a răspuns:

nu fi proasta renunta la tampit daca te face sa suferi si du-te la ala de a vorbit cu tine ana nu e prea tarziu~!
multa bafta! sper sa faci alegerea corecta

| FireWork_7399 a răspuns:

Buna iulia parerea mea este sa te desparti de actualul prieten pentu ca deoarece iel nu te merita pentru ca cum ai mentionat si in intrebare iel asi bate joc de tine cea ce inseamna ca el nu te mai place eu zic sa te desparti de el si sa incerci cu baiatul care ti-a spus daca vrei sa fi cu iel si ca te va astepta ar fi cea mai buna solutie. PS: toate astea imi aduce aminte de 2 colegi care erau impreuna numai ca baiatul ala pe langa faptul ca o jignea o mai si batealaughing relatia nu a durat mai mult de 6 luni pentru ca la banchet mama fetei a vz ca baiatul o tot batea si o injura si atunci a pus capat relatiei. sper ca nu vam plictisitbig grin ps din noulaughing(sunt baiatbig grin)