| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am o 'problem'. Azi la scoala am fost de serviciu pe hol si prietenul meu e cu mine in clasa si tot imi reproseaza ca sa ma schimb sa nu mai fac crize cand el e nervos s-au suparat si blabla. Azi nu am prea stat impreuna si intr-o pauza am iesit la plimbare cu o colega si cand m-am intors m-am dus la el si mi-a facut crize ca vai de ce nu am stat cu el si m-am dus afara. Si am inceput sa tip si eu ca el. Si nu i-a convenit. Si nu a mai vorbit cu mine de fel.In ultima pauza s-a dus la el o colega pe care o placea anul trecut si s-a bagat in vorba cu el ea imi zice ca l-a intrebat de ce a fost nervos azi. Nu inteleg de ce ar fi interesat-o, whatever. Si m-am enervat si am plecat de acolo si m-am inchis in baia scolii si am plans.Lui nici ca-i pasa. In fine am plans o ora intreaga si cand sa plecam acasa el a trecut pe langa mine si nici macar nu m-a asteptat sau ceva sa ma pupe. Eu am intrat in clasa dupa prietena mea si am inceput sa plang si ea mi-a zis: A zis Emi catre mine in ora ca ar vrea sa vina la mine acasa si l-am intrebat ca de ce? Si a ras, si un coleg l-a intrebat ca : aaa vrei sa mergi la Alexandra(colega) ca sa ajungi mai usor la Criss (eu). Si el a spus : Daca vroiam sa merg la Criss spuneam ca la ea merg. Si am inceput sa plang mai tare si i-am trimis mesaj ca vreau sa ne despartim dar in oras ne-am intalnit si a tinut sus si tare ca nu vrea sa ne despartim. Ce sa fac cu el? Merita sa raman cu el? Sau nu? Am nevoie de sfaturi, dau funda:*!

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

In primul rand as vrea sa stiu cati ani aveti voi 2. Oricum sunt niste lucruri general valabile la orice varsta. Ca sa fiu sincera, ma regasesc in povestea ta, asa eram in liceu. Atunci as fi mutat si muntii din loc pentru baiatul pe care il iubeam, dar sa stii ca daca nu ma respecta si se juca cu sentimentele mele, chiar si atunci, il dadeam dracu din tot sufletul. Parerea mea e ca se joaca cu tine si ca incearca sa fie in centrul atentiei si nu neaparat in centrul atentiei TALE. E genul macho, gen? Nu trebuie sa suferi din cauza lui, parerea mea e ca trebuie sa-ti mentii decizia de a te despartii de el, pentru ca nu te respecta. Si daca nu esto total convinsa ca vrei sa faci asta, macar o perioada sa creada ca nu-l mai vrei, ca sa vezi daca te vrea cu adevarat. Sa zicem, 1 sapt - 2. Daca o sa incerce sa faca orice ca sa va impacati, poate mai merita o sansa, dar daca nu... nu te merita sub nici o forma

| Florinapopica a răspuns (pentru diwa):

Avem 17 ani amandoi clasa 11-a

| diwa a răspuns (pentru Florinapopica):

Fa-l sa te respecte. Daca nu e in stare, nu merita. Plus ca la 17 ani nu e tocmai un copil fara creier. Daca el nu te respecta, respecta-te tu, lasandu-l si cautand ceva mai bun. Mersi frumos pentru funda:*

4 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

O cearta banala. Viata de cuplu ce sa mai. De ce nu faceti un efort amandoi sa treceti peste disputa asta si sa renuntati la certurile astea fara sens? Asa functioneaza relatiile. Prin comunicare si buna intelegere.

| December a răspuns:

Pffffff... GROW UP!