| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! sad Aseara m-am certat cu iubitul meu(din vina mea). In fine...ne-am impacat, m-a iertat si totusi e rece, indiferent. Si pe mine asta ma doare, chiar ma doare, enorm! As prefera sa-mi spuna "stii, esti o proasta!" decat sa fie atat de rece(el e mereu dragastos). Mi-am cerut iertare, i-am explicat...dar nu mai e ca inainte. am stricat totul! Si cand ma gandesc cat de perfect mergea relatia si cat ne iubeam. Nu stiu ce sa fac sa-l fac sa fie din nou cum era, sa-l scot din starea asta de indiferenta! Chiar nu stiu ce sa mai fac, acum, recunosc ca am gresit, nu stiu ce a fost in capul meu, regret, dar il iubesc enooorm si NU vreau sa-l pierd! Off crying simt ca o i-au razna, nu mai pot! Nu ma pot oprii din plans! crying Oare mai exista vreo cale sa fim ca inainte? Sa uitam totul si sa o luam de la inceput? Cum sa repar ce am stricat? sad Va rog sa ma ajutati, FUNDA la cel mai bun raspuns! Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| RALUUCAADANA a răspuns:

Normal ca exista o cale. In momentul de fata el isi etaleaza cu tine masculinitatea. In momentul in care tii la cineva ai nevoie de cat mai multe dovezi de iubire si intr-un fel sau altul iti place sa faci ca persoana de langa tine sa iti demonstreze ca te iubeste. Asta face el acum. Este indiferent cu tine doar pentru a-si satisface origoliul barbatesc si pentru a primi cat mai multe dovezi de iubire. Ai doua variante pe care le poti pune in practica. Prima este sa ramai la fel, poate putin mai dragostoasa sa fii cu el, iar daca vezi ca nu merge nici asa, fii indiferenta si tu. Pana la urma indiferenta doare cel mai tare, iar daca te iubeste va simti asta pe pielea lui. Pup

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă și tu timpul să mai treacă, i-ai rănit sentimentele, rana încă este deschisă, dă-i un pic de intimitate, nu-i invada spațiul!
Pa, pa.

| wildthing a răspuns:

Pai nu ai precizat in ce fel ai stricat lucrurile, ce anume ai facut? Conteaza foarte mult. Una este sa se fi suparat pentru ca ai spus vreo vorba aiurea...si alta este de exemplu sa-l fi inselat.winking

| neutrino a răspuns:

Plangi pana cand vei intelege propriile greseli si consecintele acestora. O relatie tradata nu o poti nici carpi, nici innoda, nici lipi. Ai avut de ales si ai ales.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Mda, mersi mult, acum ma simt si mai rau...dar stiu ca asta e realitatea. sad

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Dreptate ai!

| Hαppiηеss a răspuns:

Vorbesti de parca ar fi sfarsit de lume!
Aduna-te si fi si tu mai stapana pe tine, baiatul cand vede ca esti lesinta dupa el, ca suspini si te rogi de el ti se urca in cap crede ca poate face orice din tine, el face acum pe indiferentul pentru ca stie ca tu pui botul.
Ia fi si tu putin mai nepasatoare si ai sa vezi cum isi schimba comportamentul.

| MiAaa234L a răspuns:

Buna! Esti intr-o situatie foarte nasoala.
Nu stiu daca eu acum iti zic cel mai corect raspuns dar iti zic ce as face eu intr-o asemenea situatie.
In primul rand el se poarta asa pentru ca ceea ce i-ai spus tu i-a ramas in suflet si sunt convinsa ca in fiecare seara se gandeste la chestia asta. Se poarta asa indiferent si rece deoarece te-a iubit foarte mult si nu se astepta la o cearta din cauza ta. Iti sugerez sa il lasi cateva zile mai lejer. Daca se comporta la fel inseamna ca l-a durut foarte mult ceea ce i-ai spus. Dupa ceva timp insista( nu in sensul sa il bati la cap ci sa incerci sa ii explici atat de bine incat sa il atingi la punctul lui sensibil emotional).
Bafta si sper sa fii fericita cu el!

| bobinyo a răspuns:

Depinde ce greseala ai facut, daca l ai inselat e cam greu pentru ca o sa piarda increderea in tine. oricat te ai face tu de cuminte el mereu o sa traiasca cu gandu ca poate o sa l mai inseli asa cum ai mai facut o. timpul le rezolva, insa tu dai mesaje intruna si spune-i ca iti este greu si chiar il iubesti si nu vezi pe altu langa tine.din astea...dai multe. daca si el te a iubit sau inca te mai iubeste nu poate fi indiferent o sa vezi ca va impacati..insa sa nu incepi sa dai vina pe el.pt ca o sa l enervezi si o sa strici tot..bafta

| Diushh a răspuns:

Buna! Ar trebui sa il mai lasi putin timp apoi sa incerci sa ai o discutie cu el pe acel subiect.Intreaba-l daca te mai iubeste...Multa bafta! Anunta-ma cand rezolvi cevahappy

| Ema113 a răspuns:

Buna! Pai ceea ce se intampla acum sunt urmarile certei, el incerarca cel mai probabil sa te faca sa consttientizezi ca ceea ce s-a intamplat nu trebuie sa se mai repete! Parerea mea e ca ar trebui sa porti o discutie cu el pe tema asta, sa-i explici ca-ti pare rau si ca acum constientizezi ce s-a intamplat.In timp, iti garantez ca nu va mai fi asa.O vreme e asa pentru ca incearca sa-ti dovedeasca ca tu si fost de vina si ca pe viitor sa stii sa nu mai gresesti! Deci, o duscutie e cea mai buna solutie! Succes! happy