| anastasia0606 a întrebat:

Va rog vreau un sfat, am o relatie de 5 ani si acum 6 luni am hotarat sa plecam impreuna in Anglia.Totul a fost perfect, doar ca am avut cateva probleme cu actele si am fost putin stresati dar relatia intre noi perfecta.Pana cand am inceput sa lucrez la o cafenea si l-am inselat ( nu am avut motiv, ma iubea enorm si il iubeam enorm, nu stiu de ce am facut-o era si mai urat si gras si batran mult fata de el, ma intreb in fiecare secunda de ce? ) A aflat si eu i-am povestit totul cu detalii si aici cred ca am gresit (mi-am cerut iertare de nenumarate ori si mi-a spus ca de iertat m-a iertat dar nu poate sa uite si dupa 10 zile mi-a spus ca nu mai poate ca ar fi bine sa plec acasa pentru o perioada ) voi ce credeti ma va ierta? ce sa fac? in perioada care am mai stat acolo am avut momente de dragoste mi-a spus chiar ca ma iubeste, mi-a spus ca daca plec mai avem o sansa, sufera enorm a plans si zi si noapte de cand a aflat.Si eu sufar enorm, am venit acasa am vb in seara respectiva si a doua zi mi-a spus sa nu-l mai caut sa il las pe el sa ma caute, problema e ca s-a dus maicasa la el si nu stiu ce ii baga in cap. AJUTOR!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca te va ierta pana la urma, pauza asta dintre voi il va face sa isi de a seama daca intr-adevar te poate ierta sau nu, lasa-l sa te caute el si o va face atunci se va simti pregatit sa o faca

| anastasia0606 explică (pentru mona):

Multumesc pentru incurajare! Sunt distrusa, ma rog Lui Dumnezeu incontinu.Se spune ca daca ai facut o data o sa repeti, dar in cazul meu nu este asa la cat de mult sufar si la cata durere i-am adus si lui nu as mai face-o niciodata nici lui si nici altuia. Multumesc!

evenso
| evenso a răspuns:

Am impresia ca nu te va putea ierta chiar daca ar dori (chiar nu trebuia sa-i dai prea multe detalii).
Barbatii nu pot accepta infidelitatea.
Totusi nu pierde speranta, poate el e altfel si te va ierta.

| anastasia0606 explică:

Mi-am lasat toate lucrurile acolo, mi-a spus ca inca mai suntem impreuna ca nu ne despartim...nu mai inteleg? noaptea nu pot dormi am cosmaruri de mancat nici atat, credeti-ma imi pare enorm de rau, ce sa fac? il vreau inapoi?