| alex2711b a întrebat:

Hello TPUhappy Fiind nou, am si eu o intrebare. laughing Okey deci.
Sunt clasa a8a si sunt din bucuresti. A inceput sa-mi placa o fata din clasa foarte mult.
Povestea este asa: Ea deja stie ca o plac, si de atunci se comporta mai frumos cu mine si d'astea dar chestia e ca eu p telefon am gasit o aplicatie cu care vezi tot ce scrii pe telefon, si i-am dat sa intre pe yahoo si i-am vazut parola si fara sa ma uit la mesajele ei, i-am schimbat parola, ca cica a hackato cineva din america, eu care i-am instalat mai multe joculete dp internet pe calculator credea ca ma pricep sa-i fac rost de parola, si asa am si facut, eu fiind cel care i-am schimbat parola. I-am dat parola inapoi, mia multumit mult si a spus ca face orice pentru mine, cand am nevoie, deoarece i-am returnat contul.
Chestia este ca de la faza cu contul, in ore, si nu numai, chiar si in pauze, se holbeaza la mine. laughing Chestia asta-i cam ciudata dar imi place avand in vedere ca-mi place foarte mult de ea.
De aceea, accidental, am hotarat sa ma uit prin mesajele ei de pe yahoo(parola ei i-am pus-o gen ILoveYou, in gen sa-si dea seama ca o iubesc) si cand m-am uitat prin mesaje, am observat ca unora le zicea ca are prieten, altora nu, iar asta mi se pare foarte foarte ciudat. Dar din cate am vazut prin ultimele mesaje nu mai are prieten, deci s-ar putea sa fiu eu next, avand in vedere ca ma baga mai mult in seama acum si imi zambeste din cand in cand. Apropo de chestia cu prietenu, acum o luna am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si mi-a dat un raspuns gen: Ma mai gandesc si peste cateva zile a zis ca are deja prieten. Oare nu era pregatita? Sau nu avea incredere in mine? Mentionez ca atunci cand am intrebat-o nu o ajutasem inca cu ID-ul.
Ce vreau eu sa aflu de la voi este: 1.Ma place? 2.Am vreo sansa sa fiu cu ea(Ea nu stie ca eu i-am luat contul sau ceva)? 3.Idei ce as putea sa fac? 4. Sfaturi cum sa am o relatie lunga cu ea, deoarece aceasta ar fi cam prima relatie in care sunt implicat, daca o iesi. :-s
Ce nu vreau sa scrieti: 1.Scoate-o in oras 2.Limbaj obscen 3. Spune-i ca stii tot despre ea deoarece i-ai spart parola 4. N-ai viata.
Dau funda la cel mai bun raspuns, va rog am nevoie nu o pot rata si pe ea, dupa ce am ratat atatea fete din cauza colegilor, care ziceau lucruri rele despre mine, chiar daca nu sunt asa sad cum se spune. Prietenul la nenevoie se cunoaste rolling eyes Merci.
P. S. Atunci in ore, cand ma uit la ea, si ea se uita la mine, imi spune sa ma uit la profesor(nu o integ laughing), dar ea continua sa se uite la mine. Ma rog asta se intampla cateodata, alte dati ne uitam si ne zambim, sau ne dam mesaje pe telefonwinking Please TPU, ur my last chance! Si scuze pentru atat scris, am vrut sa detaliez poveste pentru ca chiar am nevoie happy byeswinking

3 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Esti un nemsimtit si jumatate daca te-ai uitat in mesajele ei, dar avand in vedere ca o placi... cu asta ai mai dres busuiocu, dar ai grija minciuna are picioare scurte si mai devreme sau mai tarziu o sa-si dea seaman si s-ar putea sa nu te ierte!
incearca sa fii dragut cu ea, fii naural, daca e genul ala romantica poti sa-i dai un trandafir sau o alta floare (dar sa nu stie ca e de la tine)sau. in fine sunt o multime de gesturi prin care poti flata o fata deci...

| Alexandrumar1 a răspuns:

Bla bla bla sa fiu sincer am cititi mai jumate si m-am plictisit.am mai recut cu ochii printre randuri. Daca vrei sa afli daca te place pur si simplu intraebo.Si spune-i sa raspunda sincer daca spune ca nu stie inseamna ca poate te place dar nu indeajuns sau nu te place.Zii ca o place foarte tare.Peste o saptamana ar trebui sa observi deja schimbari.Bafta.

| PolarStar a răspuns:

1. din ce ai povestit este evident ca te place. 2. daca ai sau nu vreo sansa depinde doar de tine. 4. daca vrei sa ai o relatie de lunga durata, in primul rand RESPECT-O, fii sincer cu ea, fii deschis, fa-o sa se simta in siguranta in compania ta. in rest depinde de cat de compatibili sunteti 3. ai putea incepe cu a o invita sa faceti ceva impreuna. de exemplu la cursuri de dans! majoritatea fetelor sunt innebunite dupa dans. si in plus, veti avea un subiect comun de discutie si o activitate comuna de facut, si de durata...in plus la dans ai ocazia sa o tii in brate sub pretextul ca dansezi laughing succes si nu uita ce am zis de respect. faptul ca i-ai citit mesajele nu este respect