| Marynna a întrebat:

Hello TPU! L-am cunoscut in grecia, ne-am vorbit doar in ultima zi, ma rog, in ultima zi am vorbit toata ziua. El e din bucuresti, eu sunt din craiova.Am aflat numarul lui de mobil, si, bineinteles, l-am sunat(eu tremuram de emotii). Cand a raspuns, m-am topit aproape, si am vorbit cu el in jur de 3 minute...Am fost complet surprinsa...Si nu intr-un mod prea placut.Nu a aratat nici mirare, nici nimic(nu am nr de tel de la el). Eu nu ma asteptam sa imi zica ceva de genul, M-AM GANDIT LA TINE sau ceva asemanator, nici macar nu m-a intrebat de unde ii am numarul de telI-am zis ca daca vrea sa ma mai sune, si a zis OK.MAI VORBIM si atat.Eu ii astept telefonul dar nu stiu daca va suna.Eu il plac foarte mult, insa stiu ca nu e posibil mai mult decat o prietenie.As vrea sa se poata mai mult, dar ma multumesc si doar cu atat.

Intrebarea este:CUM INTERPRETEZ REACTIA LUI SI, VOI CE ZICETI, SA II MAI DAU UN SMS CU "ce mai faci"?

7 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna pai nu stiu poate are pr... da totusi nu scrica daca ii dai un sms cu ce mai facisi poti sa ii spui ca tu il placi sh daca are pr banuiesc ca o sa iti spuna bafta;*sper ca ti'am fost de folos

| Monica a răspuns:

Fi indiferenta. Nu ii arata in totalitate ceea ce simti tu pentru el.Nu este bine sa faci lucrul asta, atata timp cat nu esti sigura daca sentimentul este reciproc.
Stai linistita. Te va suna, daca ti-a promis.
Nu-ti face probleme in privinta asta!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Mda e buna ideea cu smswinking
si daca va fi ceva mai mult decat o prietenie
toata lumea de aici va zice nu merge o relatie la distanta
ba chiar merge!
eu sunt cu prt meu de ceva timp si e chiar fain
adica mie imi place
succes

| BlackHorse a răspuns:

Depinde de ce relatii s-au stabilit intre voi in Grecia. Eu de exemplu tot asa, m-am cunoscut cu prietena mea in Intalia tot in ultima zi, dar noi ne-am si sarutat. Momentan interpreteaza ca poate avea treaba sau era suparat de la ceva. Astepta telefonul lui, iar cand te suna spune-i "Chiar acum ma gandeam la tine". Si vezi cum evolueaza. Bafta

| kattya96 a răspuns:

Eu cred ca mai bine il iuti, stiu ca este dureros, dar sa fiu sincera nu te merita. In plus se vede ca cunoaste si alte fete si nu este de incredere. E u nu m-as baga intr-o poveste de genul asta chiar daca nu mi-ar conveni deloc happy. Daca vrei trimitei un SMS dar eu te-as sfatui din nou sa-l uiti, o sa mai intalnesti si altii cu care atunci cand vei vorbi la telefon vei fii surprina intr-un mod placutwinking

| DeniAli14 a răspuns:

Nu ii da nici un sms... o sa zica ca esti stresanta. Scriei dupa o saptamana daca nu te cauta. Dar parerea mea e sa nu ii trimiti sms-uri nonstop happy

| purex a răspuns:

De obicei cand faci cunostiinta cu un baiat din alt oras, intru loc precum grecia... nu ai mari sanse sa te mai intalnesti cu el sau sa ti o relatie de prietenie de lunga durata. el pare un tip care gandeste cam asa :,, bun am cunoscut-o pe fata, o fost de treaba neam distrat impreuna, nu cred ca o sa ne mai intalnim doar is fete destule, iar acum m-a sunat, eu am fost mirat dar nu m-am aratat, nu stiu daca o sa o sun sau nu pentru ca nu o cunosc de prea mult timp '' dar este posibil sa fie si interesat... asteapta telefonul lui pentru ca daca i interesat sigur te va suna happy dar nu te astepta la prea multe