| Marynna a întrebat:

Hello TPU! L-am cunoscut in grecia, ne-am vorbit doar in ultima zi, ma rog, in ultima zi am vorbit toata ziua. El e din bucuresti, eu sunt din craiova.Am aflat numarul lui de mobil, si, bineinteles, l-am sunat(eu tremuram de emotii). Cand a raspuns, m-am topit aproape, si am vorbit cu el in jur de 3 minute...Am fost complet surprinsa...Si nu intr-un mod prea placut.Nu a aratat nici mirare, nici nimic(nu am nr de tel de la el). Eu nu ma asteptam sa imi zica ceva de genul, M-AM GANDIT LA TINE sau ceva asemanator, nici macar nu m-a intrebat de unde ii am numarul de telsadI-am zis ca daca vrea sa ma mai sune, si a zis OK.MAI VORBIM si atat.Eu ii astept telefonul dar nu stiu daca va suna.
Intrebarea este urmatoarea:CUM SA INTERPRETEZ REACTIA LUI?

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu reprezinti nimic pentru el. sad
poate are deja prietena, sau poate nu e interesat de relatiile la distanta. sad
fa-ti curaj si intreaba-l! nu te poate manca prin telefon! laughing
bafta! :*

Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca a fost idila de-o zi! Pantru el nu a insemnat nimic, pentru tine a insemnat mult! Eu zic sa nu-ti mai faci iluzii. Oricum distanta dintre voi face lucrurile si mai grele! Pastreaza amintirea ca pe o idila de vacanta fara nici o urmare si ...mergi mai departe!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Pff. Poate a fost un "fel de aventura" pe moment.Nu stiu sa zic multe pentru ca inca esti la inceput cu baiatul asta. Poate ca are prietena si nu ti-a spus, sau poate ca nu-i place de tine. Orice e posibil.Eu iti spun sa nu mai astepti asa de mult telefonul lui.si nu te mai gandii asa des la el(ca sa nu suferi). Sper ca te-am ajutat. bafta multahappy

| Biia a răspuns:

Ai pus cam mult suflet doar intr'o zi.Si deci, presupun ca ai fii devastata daca ti'ar spune ca numai vrea sa vorbiti niciodata. Distanta e de obicei o mare piedica, si aici se aplica proverbul "Ochii care nu se vad se uita". Mai suna'l din cand in cand si intraba'l ce face.Nu trebuie sa te pierzi cand vorbesti cu el.Intr'o zi vorbiti mai mult si afla'i si ID'ul de mess(daca nu il ai deja). Si apropie'te de el.Numai ca eu te'as sfatui sa uiti la o chestie mai mult decat prieteneasca. Poti devenii una dintre prietenele lui cele mai bun.Cum? Simplu. Tu nu trebuie sa ii zici tot ce ti se intampla. Dar, cand apare o problema micuta pentru tine, poti sa o discuti cu el. Dar nu probleme mari.Acolo nu trebuie sa se bage el.
Cred ca toti ceilalti utilizatori ca a fost doar o chestie de o zi.Nu s'au terminat baietii la el.
Take care!kiss

| CristiCryssu a răspuns:

Poate tipul are alta prietena, nu trebuie sa fii dezamagita din simplul fapt ca a fost mai rece cu tine, incearca sa il suni din nou si sa ii spui ca ti-a fost dor de el, sau etc, si incarca sa "tragi" putin de el, poate aflii daca intr-adevar are o alta prietena sau nu, tea-s sfatui sa nu grabesti lucrurile pentru ca nu ajungi nicaieri, acordai timp si vei avea parte de beneficii pe masura, succes!