| Andrada98M a întrebat:

Hello TPU! Si sarbatori fericite.
Eu in weekend merg la un grup.
Acolo am intalnit un baiat foarte simpatic.Mie imi cam place de el, si multe fete de acolo spun ca si el ma place.
Uneori se uita dupa mine, alteori nici nu ma observa.
Mai e o fata acolo..mai plinuta, care se baga in seama mereu si se da la toti baietii, desii nimeni nu o place
Eu si acel baiat stam ff departeunul de altul, dar oricum, nu suntem asa de buni prietenica sa iesim prin parc sau ceva.
Ce sa fac ca sa ma observe si sa stea si cu mine mai mult? Eu sunt mai rusinoasa cand e el prin preajma. Funda:*

Răspuns Câştigător
| DaddysGir1 a răspuns:

Buna ^^
Eu cred ca baiatul te-a observat, dar probabil ca ori nu e foarte multumit, ori e timid si asteapta sa faci tu primul pas. Daca e a doua varianta, atunci ai putea sa mergi la el, sa-l saluti, sa beti amandoi niste sucuri si afla si tu de ce e interesat si porneste o discutie pe tema respectiva, se va putea apropia de tine asa, si o sa afle mai multe despre tine, o sa stie cum esti sufleteste, tu o sa aflii la ce se pricepe, etc. etc. Asa incepe orice relatie, cu o prietenie corect? ^^

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El sigur te-a observat destul de bine si din pacate pentru tine nu este incantat de ceea ce a vazut. Daca era, sigur incerca sa faca el clasicul primul pas.

| e7d7n7 a răspuns:

Bagă-te cu el în seamă, aşa s-ar putea să aştepţi mult şi bine, degeaba!