| Oliviamilea8 a întrebat:

Hello TPU, va rog sa ma ajutati.
Daca ultima menstruatie a fost pe data de 3 februarie 2023 si a tinut pana pe 7 februarie 2023, durata ciclurilor a fost asa septembrie=35 de zile, octombrie=29, noiembrie=28, decembrie=30, ianuarie 31
Dupa cum puteti vedea ciclul meu nu este unul regulat dar sunt putin cam panicata deoarece aplicatia arata ca imi intarzie de 2 zile, stiu ca nu este mult dar de vreo 2 luni mi-a venit in aceeasi zi mai exact pe 3, de sarcina nu cred ca poate fi vorba deoarece am facut doar petting adica partenerul meu m-a atins cu penisul in zona intima eu avand lenjerie intima iar el nu.
Aplicatia pe care o folosesc este flo si voiam sa va intreb si pe voi cand ar trebui sa imi vina dupa datele de mai sus.
Va multumesc din suflet anticipat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul tau este de tip NEREGULAT, fiindca nu se succede la fix acelasi numar de zile luna de luna.

Nu ai cum sa folosesti nici o aplicatie de pe pamant, fiindca tu ai ciclul NEREGULAT si este imposibil sa tii o pliactie inutila.

Trebuei s aintelegi ca cele ca tine, care aveti ciclul neregulat NU puteti folosii aplicatii inutile, ca nu va pot controla oragnul reproducator si nici regla ciclurile!

In acest caz folositi intotdeauna PREZERVATIVUL la sex, ca menstruatia si ovulatia are zile diferite de la luna la luna, tocmai pentru ca este imposibil de ghicit zilele cand vor veni.

| gogugogugogu a răspuns:

Intr-o zi va veni si menstruatia, fii linistita, nu e sarcina garantat, nu apare sarcina doar din atat.