| LovعlyFeelings a întrebat:

Hello! Vreau si eu un sfat! big grin
Imi place un baiat enorm, problema este ca nu stiu daca el ma place happy.
Imi tot iese in cale, nu ma saluta, dar ma apara. El umbla cu o fitoasa care se tot ia de mine... Ce e de facut daca as dori sa ma apropi de el?

Răspuns Câştigător
| Twist a răspuns:

Pai.pentru inceput ai putea sa il saluti tu daca el nu o face!
O privire si cate un zambet dragalsi ajuta mereu, crede'ma!
si...uneori...ai putea sa intorci privirea sau ceva de genul.cand e cu acea afta si nu numai.adica putin indiferenta pentru ca stii cum se zice indiferenta doare cel mai tare si uneori te facee sa realizezi unele lucruri! dar astta dupa ce incepeti sa comunicati!
sau...
eventual pe mess.de exemplu: discutati despre chestii funny. iar apoi cand va intalniti sa ziceti ceva din ce ati vorbit pe messsmugsi asa incepeti conversatia!
succes!

4 răspunsuri:
| Amy90 a răspuns:

| Twist a răspuns:

Multumesc pentru fundabig hug
si... dupa ce mai vorbesti cu el sa imi trmiti mesajbig grinsunt curioasa cum o sa evolueze lucrurile.
bine inteles daca vrei!happy

| Byby_6293 a răspuns:

Poi daca te apara inseamna ca nu ii esti indiferenta si a observat unele lucruri mai evidente la tine, poathe chiar ii placi mai mult decat ceea c are el, adica "fitoasa", incearca sa fi uh, sa fi naturala si ceea ce esti tu cu adevarat, ca poathe asa observa ca c ai uh nu are ea. incearca sa t lovesti"din greshela" d el si asa subtil cere`ti scuze cu zambethul p buze. asa sigur o sa ii captezi atentzi asupra ta si poathe, poathe o sa devina mai interesat d tine. daca nu merge pur si simplu fa ceva ce sa ii capteze atentia(lucruri care ii plac, facute"neintentionat") si incearca sa faci toate astea de una singura fara ajutor pentru ca e mult mai bine ahsa. Daca vei avea ajutor cine stie la ce se va gandii, ca toate jtim cum sunt baieztii mai ales din ziua d azi(are posta, nu stie vb singura, etc.). :* grij d tine si gandeshte decizia d 10 ori inainte d a o pune in aplicare

| mleeky18 a răspuns:

Am avut si eu o intamplare asemanatoare.In final s a rezolvat cu bine.Nu exista neaparat reguli ca sa te apropi de el. Dar pot sa itj zic ce am facut eu si a mers.Trebuie sa incerci sa fi cat mai naturala, fara fite, opusul prietenei.Sa il saluti tu, sa ii spui cateva cuvine dragute si sa pari genul de gasca.Sigur vei obtine ce iti doresti.Bafta!