| amyleemuffly03 a întrebat:

Buna dau funda pentru cel mai bun raspuns, daca un baiat care te placea si flirta cu tine, iar acum nu o mai face deloc inseamna cu nu te mai place?(mentionez ca l-am dezamagit de vreo cateva ori )l-am sters de pe Facebook sa ii vad reactia si nu a zis absolut nimic, doar se cam uita urat la mine si nu ma mai saluta (mai mentionez si faptul ca am flirtat aproape 2 ani fara sa ne intanlim sau sa ne atingem,)flirtam o data la 2-3 luni cand aveam ocazia sa ne vedem din intamplare,am lucrat si la un restaorant impreuna acum o luna si era si o atractie foarte mare intre noi,imi facea cu ochiul,ma privea lung, imi atingea parul iar dupa nu sa mai intamplat absolut nimiic, nu ma mai baga in seama deloc, dar cand avem ocazia sa fim in acelasi loc din intamplare flirteaza din nou.noi suntem un fel de prieteni sa zicem si intr-o zi i-am zis sa ma duca undeva cu masina ca aveam treaba si m-a refuzat de vreo cateva ori pentru ca cica avea treaba, eu m-am suparat pe el si el s-a suparat pentru ca m-am suparat eu, nu mai vorbim de o luna...voi ce parere aveti ma mai place sau nu?

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că băiatul te place, dar pentru că tu l-ai dezamăgit de câteva ori, l-ai șters de pe Facebook să vezi ce reacție are și te-ai jucat cu el, a renunțat. Cel mai probabil se gândește că tu nu îl placi, că doar îți place să te joci cu sentimentele lui, și de asta vrea să nu te mai placă și să renunțe la sentimentele pe care le are față de tine. Totuși există o șansă ca dacă tu te duci acum la el, să te primească. Ai putea să-i spui direct:,, Dacă eu ți-aș spune că te plac, m-ai respinge sau ai ieșii cu mine?"
Un băiat poate arăta prin multe feluri că îi place de o fată, dacă vorbește cu ea, dacă îi place să o atingă, dacă încearcă să stea prin preama ei și să o tachineze și așa mai departe. Totuși în momentul în care l-ai șters de pe Facebook pentru el a fost un fel de,, Îmi pare rău, dar nu îmi place de tine". El nu aveam cum să știe că tu vrei doar să vezi ce fel de reacție are. Așa că acum, ori nu-și mai dorește o relație cu tine, ori nu mi are vreo speranță în legătură cu tine.
Oricum, să știi că sentimentele nu se duc așa ușor. De fapt, nu se duc cam niciodată, chiar dacă nu mai simți pentru o persoană ce ai simțit la început, asta nu înseamnă că dorința ta de-a fi cu el sau faptul că îl placi vor dispărea pur și simplu.
Îți doresc multă baftă!

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Probabil asa e genul lui sa flirteze.
E clar ca nu te place, sau cel putin nu suficient de mult in cat sa-si doreasca o relatie cu tine.
Poate la inceput te placea, dar intre timp a inceput sa te cunoasca mai bine si si-a dat seama ca nu esti ceea ce cauta el.
Daca te-ar placea cu adevarat ar fi facut ceva in privinta asta, mai mult decat sa flirteze cu tine.

| lucifer11 a răspuns:

Nu cred. Oricum daca nu te place asta e, mai sunt si alti baieti pe lume.