| Alina20 a întrebat:

Hellp! De obicei mi se intaresc sanii si am dureri inainte de ciclu cu 10 zile inainte doar ca acum nu simt absolut nimic iar sanii nu sunt nici ei tari(am facut-o cu prezervativ) iar luna trecuta mi-a venit ciclul pe 30 si suntem deja in 29 si niciun semnce ma sfatuti sa fac! sau e posibil sa fi ramas gravida chiar daca ne-am protejat?

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Sansele sa ramai gravida cu prezervativ, sunt rare. Poate e vorba doar de o infectie. Nu este cazul sa te alarmezi, poate e doar o simpla intarziere cauzata de o posibila raceala la ovare sau la picioare. Fa niste analize pentru a sti sigur ce ai si sa numai stai cu stres. Bafta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fi ramas gravida chiar daca v-ati protejat. Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca orice contact sexual are risc de sarcina. Totusi, daca ati folosit prezervativul corect de fiecare data, riscul este foarte foarte mic (0, 02%). Iar lipsa sindromului premenstrual nu este, in nici un caz, un semn de sarcina.

| Cătălina a răspuns:

Insanatosire grabnica iti urez!

| membrugirl2010 a răspuns:

Eu zic sa faci un test de sarcina.

| Alina20 explică:

Mersi pentru raspuns Monica! Am sa mai astept cateva zile sa vad daca se schimba ceva.Ma bucur ca exista persoane ca tine!