| anonim_4396 a întrebat:

Helow TPU. Am și eu o întrebare.
Cum se face un copil? (și fără îl aduce Barza sau etc). Care este tot procesul? Cel mai complex răspuns primește fundă!

Răspuns Câştigător
| Den1sa a răspuns:

E cam mult de scris dar citeste acest articol si acolo e totul explicat
https://www.mamicamea.ro/preconceptie/cum-se-fac-copii.html

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vrei educație sexuală complexă aici?

| halogen001 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=BfQwew9ENZ4
De asta e buna educatia... :)))

| Felys a răspuns:

Cu multa dragoste si responsabilitate.Nu din greseala si neatentie

| Zuzu1991 a răspuns:

Il aduce barza, e o firma globala specializata in asta: Stork Increment
dar, "increment" e o chestie la fel cu "SeReLeu" adica, responsabilitate limitata

| RobertMoon a răspuns:

Il aduce barza pe cosul pe unde intra Mos Craciun cand il astepti cu prajiturici si lapte de Craciun.

| dinaprilie a răspuns:

Multi dintre nou la bautura..raspuns complex!

| Salontanul a răspuns (pentru dinaprilie):

Da' multi dintre "vechi" nu "este la bautura"?

| dinaprilie a răspuns (pentru Salontanul):

happy

| GPA a răspuns:

O să-mi cer scuze că intervin în asemenea întrebări, nu încerc să jignesc pe nimeni, doar să bat un apropo.
La vârsta ta de 19 anișori să întrebi așa ceva raised eyebrows? Păi, deja devine rușinos, înțeleg că este o întrebare adresată la "caterincă", probabil n-ai ce face, îți pierzi timpul și vrei să pui lumea să se revolte aici, prin comentarii. Judecați un pic că sunteți, teoretic, majori. Nu mai sunteți copii să puneți asemenea întrebări. Ce, știe un copil de 7 ani (pentru că cei mici oricum știu mult mai multe lucruri despre acest subiect decât părinților lor sau află foarte devreme) mai multe despre reproducere decât știi tu? laughing

https://imgur.com/a/x4fOUFI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te referi la inmultirea sexuata, prin fecundarea a doua celule intr-una ou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DUDE, ziceai ca: "Cel mai complex răspuns primește fundă!"
atunci de ce PLM ai dat funda la raspunsul cel mai simplu si mai... aaaaa... IMBECIL?!?

| Andrei007007 a răspuns:

Mai Mariusica mai, iti dau eu raspunsul ca dupa astia de scriu pe aici nu o sa aflii niciodata. Pai sa incepem cu inceputul, prima data doua persoane baiat si fata se intalnesc, se plac si dupa o anumita perioada vor dori sa aiba propria familie impreuna si cand spun asta, ma refer aici la casa, masina si desigur copii. In mod normal, pana se ajunge la familie, baiatul este responsabil de tot, adica el trebuie sa aiba job ca sa-si intretina familia, pe langa asta daca nu are o mostenire de la parinti un apartament sau ceva atunci ii va fi mai greu dar nu imposibil. O data ce treci de pasul asta, o sa va ganditi impreuna sa realizati prima faptura umana (un copil), iar asta o ve-ti face impreuna in pat. Prima data, tot baiatul incepe sa o seduca pe femeie, prin farmecul lui, prin glumele lui etc. iar dupa femeia se lasa dusa de val si incepe actiunea. Prima data baiatului i se vor aprinde "calcaiele" dupa ea si i se va intari "teava de esapament" cu care o sa aflii mai tarziu ce poti face cu ea. Iar in pat, baiatul ii depune femeii "ouale" pentru a avea grija de ele cat timp el este plecat la serviciu. Si uite asa, viata de baiat/barbat nu este usoara, ca tu o sa fi plecat tot timpul la serviciu cat timp ea are grija de copii, cand o sa-i faca!