| Andreiu68 a întrebat:

Help! Acum 5 zile o fata noua a venit in gasca noastra de prieteni. Am vazut-o si mi-a placut din prima,am mai stat noi toti si am mai vorbim,mai o glumita si fata a venit la mine, a intins mana ca sa facem cunostinta. Dupa noi nu am mai schimbat nici un cuvant intre noi, pana seara cand a spus ca vrea sa mearga acasa( ea stand in alt cartier ) si m-am oferit eu ca sa o duc pana acasa cu masina ca dupa trebuie sa plec prin oras si e in drumul meu. 10 minute cat a durat drumul asta noi am mai vorbit putin dar habar nu mai stiu ce i-am spus, oricum radea si mi-a spus ca sunt de treaba si ne vedem maine. A doua zi a venit iar pe afara am mai vorbim asa niste chestii minore( nu vorbeam doar noi 2 ca fiind singuri si sa ne povestim chestii,era tot grupul nostru si fiecare vorbea cu x cu y ) si seara m-a rugat daca o duc cu masina acasa iar. Am spus ca da,dupa pe drum a spus ca ea nu vrea acasa acum neaparat, vrea sa mai stea, asa ca ne-am mai plimbat cu masina 15 min, dupa a spus ca ea vrea sa manance si ca sa mergem la Mc Donald’s, am fost si acolo, si-a luat la pachet si dupa am lasat-o in fata blocului.Ieri am iesit afara,am incercat ca o bag in seama( eu sunt mai rusinos) dar se vedea ca nu are chef( nici in primele zile cand am vazut-o nu aveam chef,sau cu mine nu are chef) i-am spus ce ai patit? Esti suparata? Iar ea a dat din cap ca nu, i-am mai spus nu stiu ce dupa catva timp mi-a raspuns sec. Voiam sa ma asez pe banca langa ea, dar mai asa cu furis ca mai era loc si pe alte banci, ma puneam statea ce statea 2min se ridica ori se ducea la magazin,ori se punea pe alta banca langa altcineva,ori statea in picioare.Mie chiar mi-a placut de fata asta si imi place,a fost ceva atractie fizica,si vreau ca sa incerc ceva,dar daca face iar asa ce sa incerc. raspunsuri seci, pleaca de langa mine sau se da mai incolo si cine mai stie ce mai face. Ce as putea face? Eu sunt cu moralul la panant, adica m-am comportat frumos cu ea,o faceam sa rada,am dus-o acasa cu masina, nu o baga nimeni in seama incercam sa discut eu cu ea sa nu se simta nu stiu cum, na si cu astea parca e mai rau decat ca in prima zi. Mai are rost ceva? Ce sa ii spun astazi sau ce sa fac cand o sa iesim iar tot grupul? Sa ii dau oarecum de inteles ca o plac sau sa intru cu niste prostii in vorba, dar mi-e teama ca iar raspunde in sec. Ce sa fac? Eu am 20 de ani, iar fata 17.

7 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu cred ca ei ii place de tine, dupa cate ai spus, pare genul de fata profitoare. Daca nu aveai masina poate nici nu vorbea cu tine...e posibil sa ma insel.
Mai incearca sa vorbesti cu ea, sa va cunoasteti, si sa te apropii de ea, treci peste rusine! Daca tot sec iti raspunde, nu te intreaba nimic, nu se apropie de tine atunci nu simte acelasi lucru.

| anamaria82726 a răspuns:

Asa suntem noi. Cand nu avem chef de ceva, putem strica dispozitia oricui..nu te supara pe ea. Eu zic sa mai incerci. Fa-o sa-si dea seama ca o placi. Noi nu ne prindem din prima fiindca punem foarte multi baieti in friendzone. Daca veti fi impreuna va fi mai,, calda,, ..chiar punem suflet intr-o relatie. Pana atunci depinde de ea

| Laila12Izabela a răspuns:

Bună si eu am 17 si nu inteleg,ca esti confuz si poate si frustrat,nu-i spune,ca simti pentru ea,când iesiti tot grupul,spune-i când sunteți singuri,daca sunteti mai multi va cauta sa te evite,sa vb cu altcineva,sa încerce să uite,ca esti lângă,așa daca sunteti singuri nu are cum sa fuga sau sa te ignore,pune piciorul in prag,intreab-o de ce este supărată, ca doar pana la urma ea a vrut să faceți cunoștință, ea a venit prima. Eu cred, ca se teme de ceva. Vorbește cu ea, daca nu riști nu câștigi.

| Swwetly a răspuns:

Ce mașina ai bossule

| Andreiu68 explică (pentru Swwetly):

Nu am o masina luxoasa, un peugeout 206 din 2006 intretinut frumusel.

| Crystyan_Vlad_1995 a răspuns:

Buna! Si eu am o prietena in grupul meu si am inceput sa ii fac ochi dulci de prima data de cand am vazut-o. M-am bagat in seama cu ea pe Instagram(i-am raspuns la un story alandala asa) si mi-a raspuns inapoi. Era clar ca era ceva intre noi doi. Am continuat sa vorbim si pana la urma am iesit afara cu ea la o "intlnire ca intre prieteni". A fost o intalnire reusita, deoarece ne-am sarutat. A fost cel mai frumos din viata mea. De atunci noi am ramas impreuna si suntem foarte fericiti! Iti sugerez si tie sa te bagi in seama cu acea prietena a ta deoarece nu ai nimic de pierdut, iar daca veti fii impreuna o sa fiti foarte fericiti!
Bafta, bro!

| Andreiu68 explică (pentru Crystyan_Vlad_1995):

Am incercat peleu sa ma bag in seama cane ieseam cu gasca pe afara, imi raspundea sec sau nu imi raspundea. Am zis ca poate a patit ceva azi, a doua zi tot la fel, si a treia zi tot la fel. Plus ca cred la maxim ca place alt baiat din grupul nostru,pentru ca ea sau el se duc la magazin impreuna,cand mai stam jos pe banci se pune langa ea, ea ii tine mana pe dupa gat,il mangaie prin par, pleaca amandoi acasa si in aceeasi directie, chiar daca drumul lor este total diferit. Cand vad ca imi raspunde sec si mai ales ca face aceste gesturi cu acest baiat ma demoralizeaza cu totul, ca nu e o fata stralucita sau regina, si eu sunt un baietan,, mai bine" si nu reusesc, iar altii mai fum sunt eu saracii prin prostie si nebagare de seama fata de acea persoana reusesc ca sa o cucereasca.