| oanasunshine a întrebat:

Hei TPU va rog ajutati`ma ca, chiar nu mai stiu ce sa fac si sunt destul de suparata. Exact cand credeam ca o sa am ceva sanse la un baiat, s`au spulberat, pentru ca bineinteles ca ce`i frumos dureaza prea putin: saptamana trecuta incepuse sa ma bage in seama pe mess. am fost fericita ca vorbea cu mine si ma intreba mereu: mai vii maine la patinoar? si chestii de`astea. Dar totul s`a schimbat intr-o singura zi: m`a vazut tinandu`ma de mana cu un coleg si de`aici cred ca a inceput totul pentru ca alt motiv nu as vedea, pentru care nu mai vorbeste cu mine si parca nici nu exist. La patinoar ma vede si nici macar un "buna" nu`mi mai spune. Pe mess suntem amandoi online cu orele dar niciunul nu spune nimic. El chiar dadea semne ca e interesat de mine dar acum nu gasesc nicio explicatie destul de logica pentru care nici nu mai exist pentru el. Eu mi-as dori sa il mai salut dar nu vreau sa ma aleg iarasi cu un raspuns rece "bine ma plictisesc" si aici sa se termine conversatia si sunt o fire orgolioasa. Va rog, am nevoie de niste pareri sau sfaturi ca sunt chiar dezamagita. funda.sad

5 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Va puteati clarifica amandoi, inainte ca acestea sa se intample.
Baiatul, daca era pan' acum interesat de tine, a reactionat bine/corect, avand in vedere ca te-a vazut de mana cu altcineva. Tu esti cea neserioasa si situatia de acum este consecinta gestului tau. O idee ar fi sa mergi si sa-i spui baiatului ca il placi si ca ceea ce a vazut atunci este o greseala. Merita sa incerci, daca intr-adevar vrei sa fii aproape de el. Daca nu, departeaza-te de el si invata din ce s-a intamplat. Sau poate ca daca baiatul te placea indeajuns, ar fi actionat mai evident, ar fi dat semne mai clare.

| AlinaaAli a răspuns:

Mai bine sa iti para rau de ceva ce ai facut decat sa iti para rau de ceva ce n-ai facut!
asa ca lasa la o parte orgoliul si cautal!
insa,pana atunci ca sa nu mai fi trista, iti recomand piesa asta care pe mine ma inveseleste intotdeauna! sa te uiti si la clip, e important:))
http://www.youtube.com/watch?v=FJfFZqTlWrQ

| Floris83 a răspuns:

Dacă îl vedeai pe el de mînă cu o colegă, cum te simțeai, mai ales că abia te-a cunoscut, e prea devreme ca să-și facă o părere completă despre tine, a văzut chestia asta și s-a descurajat, asta se cheamă gelozie!

| IoanaLoredana a răspuns:

Buna dragut.Pentru inceput vreau sa iti atrag atentia ca cu orgoliu nu faci multe in viata.Asta nu inseamna sa te lasi calcata in picioare, dar la chestii de genu mai bine iti calci pe orgoliu decat sa plangi mai tarziu ca nu ai incercat macar.
Fa tu primul pas.Ok ai intrat pe el si tia raspuns sec? continua conversatia incearca sa pari neafectata de raspunsul lui.intreba-l ce la determinat sa isi schimbe comportamentul fata de tine asa instantaneu.
Daca spune ca nimic ca nu are nimic daca ocoleste sa vorbeasca de asta.nu e suficient de matur sa fie cu tine.Nu te merita.Sau poate si-a dat seama de ceva sau cineva a zis ceva strambe de tine si acum incearca sa dea innapoi.Asta in cazul in care nu e vorba de colegul tau cu care tea vazut.

Sper ca team putut ajuta.Si daca nu poti continua cu el nu iti da in continuare atentie, nu fi trista crede-ma nu te merita.Nu e nici primul nici ultimul.Roata e facuta sa se invarta. Pupicei

| sufletsel a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa lasi orgoliul la o parte daca te intereseaza cu adevarat.Intreaba l de vorba si explica-i ca era doar un coleg, daca da semne ca il interesezi vorbeste i si tu despre sentimentele tale...intr un final o sa fiti impreuna daca sentimentele sunt reciproc! sper ca te am ajutat! te pup