| TotEu1993 a întrebat:

Help...Am o intrebare pentru fete: am o colega de clasa cu care ma inteleg super bine, vorbim orce, ne sfatuim unul pe altul, suntem ca 2 frati.si pe deasupra mai intervin si cateva sarutari(fara limba) desi nu suntem impreuna. Ia. m propus sa incercam ceva mai mult decat sa fim prieteni/colegi adica sa fim iubiti.si nu a vrut sa devenim iubiti. motive:

1.este sigura ea ca dupa ce ne.am desparti nu ne.am mai intelege ca acum, cica dupa ce se desparte de un baiat ii poarta pica

2.ma vede in fiecare ora, pauza

3.acum ar vrea sa stea cu un alt baiat

4.nu sta mult cu un baiat

Voi ce ati face in locul ei? tin sa spun ca suntem clasa a 11 a.Astept sfaturi sincere din partea fetelor...

Răspuns Câştigător
| Jeny1 a răspuns:

Denis,la vârsta asta, fetele ca și băieții,experimentează. Mulțumește-te cu ceea ce îți aduce ziua, nu distruge o relație frumoasă. Dacă ceva se va schimba, dacă ea va fi interesată să aprofundeze, dacă tu nu vei găsi o altă fată, dacă va fi un moment pentru amândoi, fii sigur că vei ști ce să faci fără să ceri sfatul cuiva.Lucrurile astea se simt iar tu pari destul de sensibil!

2 răspunsuri:
| lime_3980 a răspuns:

Eu daca as fi in locul ei as face la fel, adica daca vezi o persoana in fiecare moment te plictisesti, devine monoton si in plus nu vrea sa-si piarda unul dintre cei mai buni prieteni pentru o elatie, care oricum se va sfarsi cum a inceput:spontan.

| Smeck15 a răspuns:

Ma crezi ca exact acelasi chestie mi s-a intamplat si mie...