| TotEu1993 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete: am o colega de clasa cu care ma inteleg super bine, vorbim orce, ne sfatuim unul pe altul, suntem ca 2 frati.si pe deasupra mai intervin si cateva sarutari(fara limba) desi nu suntem impreuna. Ia. m propus sa incercam ceva mai mult decat sa fim prieteni/colegi adica sa fim iubiti.si nu a vrut sa devenim iubiti. motive:
1.este sigura ea ca dupa ce ne.am desparti nu ne.am mai intelege ca acum, cica dupa ce se desparte de un baiat ii poarta pica
2.ma vede in fiecare ora, pauza
3.acum ar vrea sa stea cu un alt baiat
4.nu sta mult cu un baiat
Voi ce ati face in locul ei? tin sa spun ca suntem clasa a 11 a.Astept sfaturi sincere din partea fetelor...

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Ii dau dreptate. Nu merita sa stici o prietenie care poate va dura toata viata pentru cateva luni cat sunteti impreuna. Si eu am fost cu un coleg si acum nu ne mai intelegem ca si inainte, suntem prieteni dar mai distanti ca ianinte. Si doare sa il vezi zilnic sti cum se zice : Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea.

2 răspunsuri:
| Annelise a răspuns:

De obicei iubirile care se nasc din prietenie esueaza, si mai rau e ca intr-adevar prietenia dintre voi nu va mai fi aceeasi, pentru ca vor fi aprinse niste rani care nu se vor stinge. Eu zic sa te mai gandesti daca intr-adevar vrei o relatie cu dansa si daca ar merita, pentru ca daca stai si te gandesti mai bine e mai ok asa, sarutari fara obligatii etc. nu da o prietenie sincera pe o iubire care se va destrama oricum la un moment dat! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie o poti transforma in iubire, dar iubirea in prietenie nu! e mult mai greu...majoritatea fetelor is ca eu.