| EnaS a întrebat:

Help! Baiatul pe care il plac a ras de mine. Si-o batut joc de mine dde fata cu mai multi si m-a ranit foarte tare. De ieri numai la el ma gandesc si nu ma pot opri din plans. Mi-ar placea sa ii arat cat am suferit, cat de mult tin la el. Mi-as da si viata pentru el. Insa lui nu-i pasacrying. Va rog ajutati-ma sunt distrusa.crying. Funda

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un nenorocit de om dc mai pui si suflet incearca sa vb cu parintii tai sa iti dea un sfat sau mergi la o ruda la care sa te simti bine, pa

Abh
| Abh a răspuns:

Cred ca dramatizezi, cum ai putea sa-ti dai viata pentru o persoana care rade de tine? E clar ca el nu iti impartaseste sentimentele, asa ca nu are rost sa suferi.Stii cum se spune, "are balta peste". Va veni si randul tau sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu te inteleg cum te simti. Dar daca nu vrei sa continue spune-i in fata ca nu esti proasta lui si nu poate sa faca ce are el chef. Daca nu poti sa-i spui in fata, fa rost de id-ul lui si spune-i pe mess. Iti zic ca daca il pui putin la punct, nu va mai avea cum sa faca misto de tine si probabil va alerga el dupa tine. Nu are rost sa suferi pentru prostii ca el care-si bat joc de sentimentele talewinking

| Ririru a răspuns:

Macho.Cretin.C`mon...doar un baiat!

De fapt, doar un baiat. Eu vorbesc? Stiu ca doare, doare tare, dar incearca sa-l uiti, sa nu-l bagi in seama, chiar daca vine si dupa te ia in brate, pupa, etc.

Arata idiferenta! Desi e foarte greu.

Mergi dupa " si poti sa tipi, ca nu te aud! si poti sa plangi, ca nu te vad! si poti sa pleci, ca nu te caut! si poti sa mori, ca nu imi pasa! " happy.

Cauta si o ocupatie sa nu te mai gandesti la el.Ai grija zilnic sa arati bine, poti sa-l faci si gelos. Dar fi IDIFERENTA. happy.

| Vizitiul a răspuns:

Crezi ca sinuciderea-i dovada de iubire? Nu, nu este, e o dovada de lasitate. Vrei sa fii o lasa? Ai de gand sa te lasi doborata de primul vant? Esti tanara, viata de abia acum incepe, merita sa-ti curmi zilele pentru un nemernic care nu te merita? De multe ori va subapreciati si nu e ok. Meriti mult mai mult, crede-ma. Noteaza-ti intr-un caiet data de azi si gestul pe care ai vrut sa-l faci. Te rog priveste acel caiet peste o saptamana si vino cu o postare in care sa ne spui ce simti. Poti face asta, daca te rog?happy

| Carmen a răspuns:

Lool.ar fi culmea sa-ti dai pana si viata pentru el, dupa ce ti-a facut faza asta.trezeste-te! din moment ce ti-a dovedit ca nu-i pasa de tine, ce sens are sa-l mai cauti?

| justmeesb a răspuns:

Buna, imi pare rau de ce ti s-a intamplat. Nu stiu cati ani ai dar cert e ca nu trebuie sa ai de ce sa-i arati lui cat tii la el si cat ai suferit.pentru ce sa faci asta? sa-i dai si mai multa satisfactie? nu cred ca vrei sa te umilesti si mai mult in fata lui...nu e cazul. tine capul sus si nu uita ca meriti altceva mai bun.nu e de tine, nu merita lacrimile tale.ai grija de tine...bafta!

| evelynne a răspuns:

Nu merita happy astfel de lucruri nu se fac, cu atat mai putin ca el stie ca tu il placi.Mai bine incearca sa'l uiti pentru ca dupa cum ti'a demonstrat nu tine la tine si nu te merita:*

| ßέßέ a răspuns:

Nu-i pasa acum cand esti in viata cum s-ar zice, daca te-ai omori pentru el crezi ca i-ar pasa? Nu merita sa suferi pentru acest individ, cu atat mai putin sa te omori. straight face

| Dulke a răspuns:

Ofh, crede-ma ca iti inteleg golul din suflethu tau, eu iti spun si iti cer din tot sufletu meu spre binele tau sa te abtii sa ii arati ca ti la el, sau il placi, eu zic ca tu sa fi mai intepatha, si sa ii arati ca nu t dor vorbele lui, sa ii arati ca pentru tine nu inseamna nimic kaiar daca il iubesti, sa ii arati ca ejt mult prea frumoasha si ca nu meritha sa te coori la nivelu lui, si sa ii arati ca tu ejt mult prea buna pentru caracterul lui, arata-i ca nutsi pasa de el si ce zice lumea, asa o sa iti fie mai bine, baiathu asta cred ca te vede prea copila si ii place sa faca misto de tine, stiu cat de mult de doare, e f grea sitoatisa ta, mai bine i'ai spune inimii tale sa il urasca dect sa il iubeasca, stiu ca e greu, dar de la iubire la ura este un pas, si ai incredere, roata o sa se intoarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El nu merita nimic de la tine. Faptul ca a ras de tine mi se pare un gest groaznik din partea lui.Nu fi distrusa.Incerca sa iti revii. Uite baga id:yza_me5 si te voi ajuta cat pot.Ai incredere in viata asta! roata se intoarce. pupici ai grija d uh si poate vbhappy