| Anhi a întrebat:

Va rog ajutati-maa! Mie mi-a placut de un baiat, un prieten al cel mai bune prietene ale mele, ma rog sunt buni prieteni, mi-a placut foarte tare! Si m-am decis sa il uit ca nu aveam nicio sansa cu el. Si acum am intalnit un tip foarte dragut la scoala pe care il plac ( il plac de un an) si am inceput sa vorbim. si ieri dupa examen am iesit cu el si cu prietena mea cea mai buna... a fost frumos am ras si toate astea, iar dupa vreo 2 ore eu am plecat si ea a ramas cu el si dupa 3 ore dupa ce am plecat eu ei s-au sarutat. M-am certat cu prietema mea, si acum ma simt foarte rau ma simt tradata nu stiu dar plang mereu, ea mi-a zis ca si ea il place dar anul trecut cand ii ziceam ca il plac radea de mine, ea nu il placea, adica eu il plac de mai mult timp, si macar putea sa se gandeasca ca am suferit dupa baiatul ala de inaintea lui si putea sa nu o faca... ce sa fac?

8 răspunsuri:
| KySyB3B3 a răspuns:

Ea nu se poate numi prietena,te-a tradat chiar daca nu erai cu el il placeai. daca iti era prietena nu iti facea asta,eu am renuntzat la multe pentru prt mele si ele acum ma apreciaza, nu pot sa iti zic sa il uiti ca sunt convisa ca e greu. poti sa te aranjezi sa iti schimbi coafura, hainele tot.pentru ca e vara si arata-le ca desi te-a tradath ink zambesti fa-ti alti prieteni, ea nu te merita ca prietena si el ca iubita.SuccEs.FunDa?

| WeLoveIceCream a răspuns:

happynu fi tristahappy de fapt prietena ta il placea de mai mult timp, dar radea de tine poate pentru a nu se da de gol sau pentru a nu strica prietenia voastra. prietena ta s-a gandit la tine, intr'un fel sau altul. si pana la urma ea isi va da seama ca a gresit. asta e calea buna. ei ii mai place de vreun baiat? te'ai gandit ca, daca ea mai are un "preferat", poti fi tu cu el pentru a o face pe ea geloasa. dar nu e un lucru bun. te sfatuiesc sa nu alegi chiar calea asta. si pentru a iesi din aceasta stare, ia o alta prietena langa tine si povesteste'i totul, pentru ca ea, cel mai bine ar fi sa va cunoasca pe amandoua(si pe tine si pe prietena ta) si asa iti poate spune mai bine ce sa faci. sper ca te'am ajutat macar putin.Succes!winkinghappy:*:Xbatting eyelashes.

| xMădă a răspuns:

Sa ii iei si tu prietenul sau gaseste un tip dragut foarte dragut mai dragut decat cei doi baieti adica prietenul ei si baiatul de care iti place si fa-o invidioasa ca tu ai un prieten mai frumos si mai dragut de 1000 de ori decat acei baietiwinking
Asta e parerea mea.Succes in continuare!love struck

| bianca_4393 a răspuns:

Nu mai vorbi cu ea si saruta-l si tutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uită-l, oricum nu aţi avut o legătură! Băieţi sunt cu duiumul şi toţi ar vrea o prietenă, dar nu îndrăznesc sau nu ştiu să şi-o facă. Iar fata...nu îţi e prietenă adevărată, îţi va aduce numai necazuri. Eu m-aş purta rece şi aş termina aşa-zisa prietenie cu ea. Gândeşte-te bine şi lasă să treacă măcar trei zile până te hotărăşti.
Când vrei o ocupaţie plăcută şi liniştită, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema ta este cam complicata...Acum stiu ca iti este greu pentru ce s-a intamplat dar ar cam trebui sa te gandesti si la sentimentele baitului. Poate ca el o place pe prietena ta mai mult decat pe tine.sau pe amndoua(dar daca te placea cum o place pe ea ar fi trebuit sa stii).Eu ma gandesc ca ar trebui sa discuti cu prietena ta, sa va impacati pentru ca eu stiu ca suferi dar tu te-ai desparti de el daca situatia ar fi invers? Punete si in locul ei ca si ea il place si cred ca iar fi foarte greu sa se desparta de el.Sau vedeti ce fel de baiat este el. Sper din suflet ca te-am ajutat! PWP :X

| onename a răspuns:

E greu cand doua persoane plac acelasi baiat, si mai ales, cand ele mai sunt si prietene. Incearca sa te pui in locul ei, si ea il place. Poate nici tu nu ai fi rezistat tentatiei. In momentul ala uiti de toti si de toate, doar te ia valul. Vorbeste cu ea, daca intr-adevar iti este prietena, sa ramaneti toti 3 prieteni [amici] foarte buni. ALta solutie... Poate nu o fi o persoana fara inima big grin si ar iesi in continuare cu el, facandu-ti tie rau.

| Miki32 a răspuns:

Eu nu sunt foarte priceputa in chestiile astea desi am si eu probleme din genul asta... ai putea sa incerci sa il furi... sa incepi sa il tragi tu de maneca sa stai cu el de vorba si poate se intoarce la tine daca gasesti un motiv de discutie mai interesant, mai iesiti prin parc, dar nu singuri, sa ramaneti ultimii ( adica sa nu mai pleci tu prima ca atunci cand s-au sarutat ei) si poate ramai cu el si te conduce spre casa. va imprieteniti si poate o sa ai succes!