| AlexFen a întrebat:

HELP!
Din intrebarea mea anterioara. Am reusit sa formez o legatura romantica cu fata cel mult dorita si pot sa spun ca m-am simtit ca in rai sau mai bine.
Problema este ca vineri am vrut sa o vad, dar ea mi-a zis ca e foarte obosita si ca prefera sa stea acasa. Dupa vreo ora seful meu m-a sunat sa imi zica ca are nevoie de mine sa lucram in afara orasului tot weekend-ul si ca vine un alt coleg sa ma ia de acasa urmatoarea zi la 6 si ca ne intoarcem duminica dupa amiaza... n-am putut sa rezist sa nu o vad deloc si am mintit ca ma ia seful de acasa la 12 seara, nu a doua zi in speranta ca poate va iesi 30 de minute-1 ora cu mine, nu a iesit straight face
Am hotarat sa ies la o bere cu baietii si am plecat acasa la scurt timp dupa.
A doua zi la ora 7:30 m-a intrebat ce fac si cum merge serviciul, eu uitand minciuna ca " ma ia seful la 12 de acasa" i-am zis ca inca sunt pe drum si ea a luat foc ca m-a prins cu minciuna si crede ca m-am vazut cu alta fata dupa ora 12 si de aia am mintit, pe cand eu voiam sa o vad pe ea sad
Cum sa fac sa rezolv aceasta harababura? Stiu ca am gresit, dar simt ca imi pierd mintile. M-a blocat peste tot si nici pe afara nu o gasesc sad
Incerc sa imi impac dorul citind conversatiile noastre de pe telefon, dar parca mai rau imi fac.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, suferi consecintele minciunii tale, pana vei reusii sa o intalnesti si sa ai sansa sa-i spui adevarul.

| Sofer a răspuns:

Mai incerci cumva sa ii transmiti un mesaj daca nu las-o si cauta alta fata.

| sofisis a răspuns:

Sunteti amandoi doi imaturi superficiali. Tu pentru ca minti total degeaba iar ea ca face tam-tam ca o crizata de liceu.
Pai planteaza-ti dosul la ea la usa si cere-i sa stati de vorba ca doi adulti, nu ca doi copii de gradinita a caror relatie de desfasoara pe Facebook si insta si whatsapp.
Problemele se rezolva fata in fata, nu pe net!

| AlexFen explică (pentru sofisis):

Macar de s-ar criza. ma ignora complet de parca nici nu exist straight face
Am incercat sa merg la ea acasa sa vorbim, nu mi-a deschis. aici a fost cam ultimul meu gand ca cineva imi poate da un sfat.

| sofisis a răspuns (pentru AlexFen):

Sincer, cu o asa crizata ( pentru ca e crizata chiar daca nu ti-a facut tie crize) nu as mai vrea din principiu sa fiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla cand mintim.
Accepta consecintele acum, asta e, ai pierdut-o.

| OrdanKarris a răspuns:

1. Orice femeie care te vrea ar face orice sa fie cu tine cat mai des si cat mai repede. Devreme ce ea deja inventeaza scuze pentru care sa se eschiveze de tine e clar ca nu te vrea si nu te place. Dar ii place atentia primita de la tine si interesul tau fata de ea, aspect care ii ridica stima de sine, dar pe tine ca persoana NU TE PLACE.

2. Devreme ce ia foc si la cel mai mic lucru adanceste si mai mult ce am zis la punctul 1. Iti zic din experienta: cand o femeie este innebunita dupa tine, tu ca barbat nu poti gresi cu nimic si va cauta ea scuze pentru tine. Devreme ce ea este aia care ia foc e clar ca te-a mirosit ca esti dependent de dansa si te joaca urat pe degete. Harababura e la tine pentru ca incerci sa rezolvi o situatie naspa care tot ea a creat-o.

3. Daca ai citit punctele 1 si 2 de mai sus si tot ea te acuza ca o inseli, ea este aia care de fapt te inseala. Faptul ca te acuza pepe tine ste o tactica clasica femeinina de a ascunde faptul ca ea are deja relatie sau si-o trage cu altcineva in timp ce pe tine iti invarte o poveste de dragoste imaginare pentru ca a vazut ca ai pus botul si exploateaza maxim asta. Ti-am spus in loc sa privesti rational si calm situatia si sa vezi ca se joaca aiurea cu mintea ta, tu pui botul la scenariile ei. De unde si pana unde iti faci tu atatea griji pe unde te duci si unde stai si cat stai si de ce tremuri de frica dce va zice dansa?

Faptul ca te-ai dus cu baietii a fost mecanismul tau instinctual de prezervare pentru ca in sinea ta si tu simti ca ceva nu este in regula dar esti prea plin de hormoni si pofte incat sa gandesti rational. Fa 2 sau 3 pasi inapoi si vezi intai ce scheleti are ea in dulap inainte sa-i dai apa la moara sa-ti dicteze activitatile. Fi barbat, pune piciorul in prag si pune-o la respect sa vezi ce rapid isi corecteaza atitudinea. Si scapa de frica asta ca daca nu faci ce trebuie o pierzi. Este fix frica asta criteriul care o va face sa-si bata joc de tine si te va parasi oricum. Dar daca vede ca nu-ti pasa, ba chiar ca ii punctezi mizeriile care ti le face va fi dublu fascinata sa joace jocul asta cu tine si te va respecta pentru ca nu te lasi calcat in picioare. Ea va fi aia care isi va face griji sa nu te piarda, nu invers cum e acum. Bafta.