| Aariia a întrebat:

sunt Aria. Nu mai rezist si nustiu ce sa fac am impresia ca incep sa innebunesc...psihicul meu e la pamant.
Dupa o relatie de 4 ani, l-am cunoscut pe Gabi (trecuse-ra 3 luni de la relatia anterioara) pe care l-am vrut ca amic. Deoarece ne-am cunoscut prin intermediul unui coleg l-am mai chemat la mine la o cafea, sau sa ne uitam la un film, sa mai conversam, ca amici. Ei bine am ajuns sa ne cunoastem iar dupa aprox. 2 saptamanii am fost in pat cu el si vorbisem a doua zi ca nu vreau o relatie, poate doar "friends with benefits". A fost de acord...o saptamana apoi a zis ca vrea o relatie, insa nu isi arata sentimentele, prietena mea zicea ca e indragostit nebuneste de mine, dar mie nu imi arata asta, relatia mergea bine, pana cand am calcat eu stramb si am dat sansa unui coleg de la munca sa se indragosteasca de mine fara sa il avertizez ca sunt deja intr-o relatie. Si acum regret. Am inceput sa ii dau nr meu de telefon colegului sa vorbim, ma conducea acasa, il mai chemam la o cafea, incercand intr-un fel sa il fac gelos pe Gabi. Insa noi ne racisem...si nu ne mai prea vorbeam, pana intr-o seara cand m-a condus colegul acasa, iar in fata blocului a trecut Gaby cu masina, ca a coborat si a venit la mine, a facut cunostinta cu colegul si apoi a vrut sa plece, dar furios crezand ca l-am inselat a inceput sa strige cu alte cuvinte dar era clar ma facea CURVA. Dupa ce l-am mintit pe coleg ca e un fost de-al meu, am vorbit iar cu Gabi si timp de 2 saptamanii am stat certati, el si-a cerut scuze m-a implorat sa ne impacam, insa ranita fiind nu il ascultam si incercam sa ma consolez vorbind cu colegul. Intr-un final m-am impacat cu Gabi, dar cu colegul nu incetasem sa vorbesc nici o clipa si el incepu-se sa se indragosteasca de mine.

Acum Gabi stie ca am vorbit cu colegul, si vroia sa ma paraseasca insa, saptamana trecuta i-am spus ca vreau sa am un copil cu el si cand am facut dragoste, si-a lasat urmasii in mine. Eu de fapt sunt pe conceptionale si nu am cum sa raman gravida.
Astazi l-am mintit ca am facut un test si sunt insarcinata, dar am zis si ca o sa fac avort, pt ca el nu isi mai doreste ca eu sa ii port copiii.
Stiam ca daca ii voi spune asta se va intoarce la mine, acum nustiu ce sa fac, sa continui minciuna, sa ii zic adevarul. Dar nu vreau sa il pierd il iubesc din toata inima si las pe oricine e nevoie doar ca sa fiu cu el. Help

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Spune-i adevarul. Spune-i tot ce ne-ai spus si noua, si incearca sa ii explici ca ai gresit, ca il iubesti

| Aariia explică (pentru AirănMeidăn):

Am incercat...dar il pierd daca ii zic ca l-am mintit si cu asta sad

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Spune-i adevarul. O minciuna nu poate dura la nesfarsit si daca afla singur va fii mai rau.

| Aariia explică (pentru T0T):

Il vreau inapoi. sunt dispusa sa fac orice.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i adevarul. Spune-i ce simti pentru el si ce vrei de la el. Daca te va parasi, e mai bine decat sa stai intr-o relatie bazata pe minciuni. E mai bine pentru voi amandoi.

| Mayar a răspuns:

Esti o femeie luda!
In primul rand, esti tarfulita, sau ce D-zeu te bagi asa in pat cu oricine dupa cateva zile/saptamani?! Aici ai gresit. Asa cum l-ai lasat pe el sa se apropie, asa el crede ca ii lasi si pe altii. Nu? Si eu as crede la fel.
Apoi, avand in vedere ca ai iubit, ai mai facut ochi dulci si la altul. Imi pare rau, dar tu prea vrei sa fi cu fundul in doua luntre!
Deci fara suparare, dar si eu as fi procedat la fel in locul lui Gabi, poate chiar mai rau. Nici nu stiu de ce sta cu tine. ba da, cred ca stiu big grin - la urma urmei e BARBAT [asta spune tot]!
Si acum te mai si pui sa il minti! Deci asa mari porcarii si nesimtiri ai facut, de numa! Mergi mai intai la biserica si te spovedeste, ca ai prea multe prostii in spate de carat, apoi fa-ti ordine in cap : vrei sa fi tarfulita, femeie usoara, sa fi cu mai multi? Sau doar cu unul, si cu asta basta? Ca vad ca tu esti cam nehotarata. Hai sa iti zic ceva : "NU EXISTA MESE GRATUITE!" - stii ce inseamna asta? Inseamna ca oricine care iti face un serviciu, se asteapta sa si primeasca ceva inapoi - desigur, in functie de situatia respectiva.

Deci spune-i adevarul lui Gabi, lasa-l in pace apoi pe saracul om - prea ti-ai batut joc de el, fa-ti ordine in cap, ca ii o harababura de numa! Si apoi vezi ce faci cu viata ta.
Nu ai cum sa continui intr-o asemenea dezordine! Si oricum, tu nu tii de fapt la Gabi ala, ci tii la ideea, sentimentul ca cineva sa se gandeasca si sa ii placa de tine. Vezi ca incepi sa ajungi sa fi prea egoista!
Deci, fa-ti oridine, vezi ce vrei, si apoi te pui la treaba!
Cere-ti scuze de la ambii baieti pentru ca esti o tacanita si ia o pauza de la toate porcariile. Numai o viata ai! Vezi cum ti-o planifici!

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Cu o sarcina, un copil, un avort... niciuna adevarate. Nu ai procedat bine de la inceput. Daca il iubesti, poti sa ii spui ca nu a fost testul corect (chiar se mai intampla), insa daca il poti tine langa tine pentru un copil, nu se indreapta intr-o directie buna relatia. Zii ca ai vrut sa il faci gelos, sa vezi daca simte ceva pentru tine, ca nu iti puteai da seama. Cati ani ai?