| BlueEyes_4836 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, prietenul meu lucra in afara orasului si vine doar in weekend acasa, in tot acest timp cat el ii plecat eu stau numai in casa si tot nu-i multumit, ne certam de la orice prostii si daca vorbeste vreun baiat cu mine pe mess el imediat se enerveaza, zice ca am terminat-o, imi vb urat, nu-mi mai raspunde la tel. ce sa fac? nu vreau sa-l pierd. dar nici asa numai rezist...

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Am trecut exact prin aceeasi situatie, te inteleg perfect si nu e corect ce face cu tine, aia nu e iubire, am ajuns sa vad asta dupa 5 ani de relatie care semana cu ce descrii tu, acum si-a dat arama pe fata si imi pare rau ca mi-a trebuit asa mult timp ca sa-mi dau seama ce fel de om este. Acum ma simt eliberata, si tu ai dreptul la viata, mai tarziu iti va parea rau crying nu astepta sa inveti din greselile tale, invata dintr-a altora! Nu esti prizoniera nimanui, ai o viata intreaga la dispozitie sa te comporti ca o nevasta, nu zic sa-l inseli dar nu e nimic gresit sa vb pe mess cu altcineva, (culmea ironiei, exact problema asta am avut-o si eu cu ex-ul si are 25 de ani, nu e copil). Ii e frica sa nu gasesti altul mai bun decat el, de aia face atata tam-tam, asa a fost si la mine, stie ca nu-ti ofera destul, ca meriti mai mult... faci cum crezi tu dar daca nu esti fericita nu stiu ce rost are relatia, cand vei gasi un tip care chiar te va iubi, iti vei da cu pumnii in cap ca ai asteptat atata si te-ai complacut intr-o relatie trasa de par

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Orice relatie de dragoste, printre altele se bazeaza pe incredere. Iubirea fara incredere e un chin care sfarsesete prost.Asteapta-l pe prietenul tau si,cand vine, stai de vorba cu el. Explica-i ca il iubesti nespus de mult si descrie-i cum iti petreci cea mai plictisitoare zi. Spune-i ca trebuie sa aiba incredere in tine si ca accesele de copil mic caruia nu i-ai luat o jucarie nu ajuta, e nevoit sa fie si mai matur si mai realist.Nu te poti calugari de dragul lui, si un caine il scoti de doua ori pe zi din casa! Iubirea nu este un lant de constrangeri si nici o inchisoare cu catuse de matase.Fa-l sa inteleaga ca ai nevoie sa vorbesti cu oamenii din jurul tau, din nevoia fireasca de comunicare a omului! Daca situatia era inversata el ar fi acceptat sa traiasca asa cum traiesti tu? Pune-l in locul tau si intreaba-l daca i-ar fi placut...Mult noroc!

| IloveME a răspuns:

Da-i pace! vei vedea ca,daca azi nu-ti rasp maine te suna el.
crezi ca te iubeste? daca da sp ca nu esti animal sa nu poti vb cu nimeni,sa stai toata ziua in casa! asa am facut-o si eu si mereu ma durea capul,mereu aveam ceva si poate cateodata ramaneam fara semna si ca unde am fost si ce-am facut! j noi suntem persoane si noi avem reptul la viataza! c vina avem noi ca ei lucreaza? daca ar fi fost langa noi sigur am fi preferat sa iesim cu ei!
vb cu el fa-l sa inteleaga ca nu mai poti asa! ca te distrugi singura,ca-l iubesti si doar cu el vrei sa fi,doar ca nu-ti mai poti sapa groapa singura! stiu asa suntem noi mai prostutze si daca nu raspunde imediat incepem sa plangem si sa ne gandim cine stie la c p cand, poate p ei ii doare uneva ca sa sp asa!
discuta cu el odata cand sunteti fata-n fata ca sa-i vezi si reactia fetzei, pentru ca la telefon daca ceva nu-i convine iti va inchide telefonul si mai rau te vei simti!
fa-te respectata! succes!:*:*