| BeByTzZa a întrebat:

HELP!sad

Eu sunt cu un baiat de ceva timp, si aseara a fost un concert unde au fost si parintii mei..si..mi-am dus prietenul ca sa imi cunoasca parintii.dar ai mei nu il accepta crying pentru ca zic ei ca e tigan sigh

Eu il iubesc pe baiatul asta sad si nu stiu ce sa fac, cum sa-i conving ca sa il accepte.

Ceva solutii?

Răspuns Câştigător
| LusiiAnna a răspuns:

Spune`le parintiilorr taii. Ca nu conteaza ce e. Tigann. Indiian. Americann. Roman. Daca tu il iubestii. Sii el te iubestee. Asta conteazaa. Acum. Sincerr. Tu catii anii aii? Daca estii mare aii putea sa le spuii parintiilorr tai ca nu au niciun drept sa se bage in viata ta personalaa. Ca ii iubestii multt. Darr chiarr nu auu dreptul sa se opunaa in felull asta fericirii tale happy. Luptaaa. Darr nu contra lorr. Cii lupaa PENTRU EII ca sa inteleaga ca fericirea ta e alaturii de acel baiat. Demonstreaza`le ca el e cel de care tu aii nevoiee. Sii ca chiar daca e tiagn. E un baiat bun care te iubeste si te face fericitaa happy.

11 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Si eu trec printr-o situatie asemanatoare.Zic asemanatoare pentru ca nici ai mei nu-s de acord cu baiatul.Adica,el nu e tigan, dar are ceva ce nu le convine alor mei.Noi ne-am despartit, insa tot mai pastram legatura.Deci,mai bine ii asculti pe ai tai, decat sa-ti para rau mai tarziu! Capul sus!happy

| LusiiAnna a răspuns (pentru Auslesse):

EyesLikeDiamonds : Dupa poate sa-ii para rauu ca nu a luptat sa ramana langa el happy. Depinde si de ceea ce vrea eaa. Daca isii doreste sa fie cu ell happy Sa incerce!

| BeByTzZa explică (pentru LusiiAnna):

Sincer vreau sa raman cu el orice ar fi, pentru ca il iubesc!sad

| LusiiAnna a răspuns (pentru BeByTzZa):

Paii. Atuncii ia in consideraree ce tii`am zis eu maii suuss. :*. Fundaa? happy

| Auslesse a răspuns (pentru LusiiAnna):

Si mie mi-ar fi placut sa raman cu el, dar in urma discutiilor pe care le-am avut cu el, am constatat ca parintii mei chiar aveau dreptate, insa eu refuzam sa vad.Crezi ca eu am inima de piatra? imi pare rau ca nu mai suntem impreuna, dar am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa renunt la el.Dar tot vorbim..ca-ntre prieteni....si a trecut abia o saptamana de cand ne-am despartit... oricum in marea majoritate a cazurilor se dovedeste ca parintii au dreptate, poate nu e si cazul fetei.

| Auslesse a răspuns:

Si acum, sa nu crezi c-o spun cu rautate...dar sa stii, ca, cel mai bine e sa-ti asculti parintii, pentru ca mai devreme sau mai tarziu o sa te desparti de baiatul ala si vei vedea ca parintii iar au avut dreptate.

| LusiiAnna a răspuns (pentru Auslesse):

Mdaaa. Poatee ca e diferitt. happy Euu mii`am datt doarr cu parrereaa happy.

| Auslesse a răspuns (pentru LusiiAnna):

Si eu am facut acelasi lucru.winking. sper numai ca, in cazul ei sa fie altceva.numai bine!

| Anonima264 a răspuns:

Spunele parintilor ca indiferent de ce spun ei tu tot o sa fii cu el deoarece il iubesti!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Desi sunt parintii tai si ei te-au crescut nu ar trebui sa se bage in viata ta.Chiar daca e vorba de un tigan.INtreaba-i de ce ei nu suporta, nu agreeaza oamenii de etnie roma. Rasismul nu e o solutie

| KorpiklaaniV a răspuns:

Spunele ca tu il iubesti asa cum e el, ai incredere in el, si ca daca e rom, este tot om la fel ca ceilalti!

Este importanta in primul rand parerea ta, iar apoi cea a parintilor.

Succes! Pa, pa.