| lulypuff a întrebat:

Help! ma-m mutat cat de curand cu iubitul meu, cam de doua luni, mai e putin si facem un an.toata iarna a stat in casa iar acum decand are servici e plecat toata ziua cand iese mai sta 2 3ore pe afara la cafea, ba la pescuit nici in weekend nu vrea sa mai stam si noi doi in casa, ori vin cu el ori stau acasa singura. e normal asa ceva ce ar trebui sa fac eu?

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Iesi si tu cu el, si prietenul meu mai iese dupa servici cu baieti, e un mod de relaxare.
Daca refuza sa te ia, atunci poti sa-ti pui unele semne de intrebare, ai putea sa incerci sa discuti si cu el cum ca nu e tocmai ok pentru relatia voastra sa nu petreceti timp impreuna.

| Prezidentul a răspuns:

Te duci cu el. N-ai vrea sa stea si el cu tine in casa?

| AnduZisAlexandru a răspuns:

Sa ii faci un sandwich sigur o sa ii placa

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate intelege ca te plictisesti sa stai toata ziua singurica.Ca mai intarzie si el cu prietenii la o cafea sau una mica, ca mai merge uneori sa dea la peste trebuie sa intelegi ca asemenea ocupatii fac parte in viata unui barbat.Din moment ce accepta sa-l insotesti inseamna ca nu are nimic de ascuns si chiar de aceea ai putea sa-l insotesti intotdeauna in toate locurile unde este posibil, pentru a nu mai sta singura.

| neutrino a răspuns:

Pentru el este foarte normal, iar pentru tine numai tu poti sti. Nu stiu cate luni are un an pentru tine, dar daca este adevarat ceea ce ne-ai spus aici, este timpul sa stai cu el de vorba la modul cel mai serios, nu mai astepta sa se implineasca anul.

| dragodana a răspuns:

Salut! Am senzatia ca el s-a plictisit de atata rutina.A stat in casa toata iarna si acum nu mai intra in casa.
Cand vine de la serviciu ia asteapta-l intr-o lenjerie sexy si prefa-te ca nu vrei sex.Din pat pleaca tot.
Cat despre iesit propune-i sa iesiti cu prietenii sau la o plimbare in parc, orice numai in casa nu.
Femeile(si eu sunt femeie) cred ca daca locuiesc cu un tip au dreptul sa nu se mai ingrijeasca, sa ia cateva kilograme in plus, pe scurt, sa se neglijeze.Pe iubitul tau l-a atras la tine tocmai ca, la intalniri, inainte sa va mutati impreuna, te aranjai, arata-i bine etc.Fa efortul asta.Sa fi ca inainte, sa vezi ca-si schimba si el comportamentul.
Daca tu dai tot si el tot nimic, fa-ti bagajele si pleaca.E dur, dar e realitatea.

| AdiNutuu a răspuns:

Eu cred ca esti putin exagerata incearca sa iesi cu el, daca a acceptat sa se mute cu tine accepta sa te duci cu el in grupul lui de prieteni

| lulypuff explică:

Bine va dati seama ca nu statea, iarna, chiar toata ziua mai iesea sambata la diacoteca, bar, mai la un prieten, acum sta si pana la 4dim bine e prima data. deci sa inteleg ca e 80%normal?

| lulypuff explică:

Bine ca iarna a mai iesit nu asa des dar a iesit