| PerchinG a întrebat:

HELP ME! M-am indragostit de o fata foarte tare! Dar acum nu demult mam desapartit de perietena ei cea mai buna (D) si am o problema el prietenesc bine si prietena ei (T), adica prietena in care m-am indragostit nu stiu daca vrea sa fim impreuna din cauza ca nu vrea sa se certe cu (D) ajutati-ma va rog ce pot face sa o cuceresc...

4 răspunsuri:
| matsa06 a răspuns:

Daca tu crezi ca si (T) te place atunci (D) nu ar trebui sa fie un imperiment in fata voastra. Fii sincer si spune-i ce simti.

greece12
| greece12 a răspuns:

Daca respecta idee de prietenie,nu-ti va ceda...
Daca ai ramas amic cu fata de care te-ai despartit, mai bine ai ruga-o sa te ajute, e singura care ar putea sa faca ceva.
Daca nu se poate, atunci, accepta refuzul si mergi mai departe.

| neutrino a răspuns:

Ofera-i timp de o luna intreaga, in fiecare zi, un buchet mare de flori, apoi invit-o in oras la un suc. Bafta!

| cristimihailov a răspuns:

In cazul in care te-ai despartit amical cu D, atunci roag-o pe D sa te ajute sa vorbeasca cu T.

In cazul in care nu te-ai despartit amical de D atunci T nu te va baga in seama.