| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Help me plscrying. Orice sfat e bine venit... Fara jigniri... dau funda.

Deci eu cu prietenul meu eram impreuna in secret, adica nu stiau colegii lui. Era decizia la amandoi, pentru ca noi ne certaseram la inceputul relatiei din cauza colegiilor lui.
Azi am fost la el acasa si a venit unul din colegii lui(fostul meu prieten, care evident nu stia) fara sa anunte. Ne-a gasit in mari tandreturi, unul in brate la celalalthee hee. Tipului i-a picat fatalaughing. Mai ales ca eu negam mereu catre mine si Dumi(prietenul meu) ar fi ceva si ii zisesem ca sunt singura. Bun, prietenul meu a zis sa stau linistita ca ala nu o sa zica la nimeni din clasa lor, ca s-ar certa ei doi si nu stiu ce. I-am zis ca mi-e teama ca ne certam din cauza lor si ma tinea in brate si a zis ca nu o sa-mi dea niciodata drumu', ca asta e oricum trebuia sa se afle, si stau eu linistita.
Am vorbit cu colegul lui, chiar radea ca am reusit sa stam ascunsi aproape 2 luni de zile, zicea ca oricum banuia el ceva. A zis ca nu zice la nimeni. Am mers frumos la scoala si ei s-au oprit sa scoata niste referate la un xerox de pe langa scoala. Eu am luat-o inainte.
Totul ok, ne-am intalnit in pauza urmatoare, mi-au dat si mie referatul de-mi trebuia si Dumi imi tot facea semne ca ma pupa, imi facea cu ochiul(era cu fostul meu si inca un baiat si stiau ambii de noi).
Apoi prietenul meu a plecat la alta clasa si la fel cand a trecut pe langa mine se uita la mine si zambea, imi facea iar cu ochiul. Am crezut ca a terminat orele si i-am dat mesaj daca a plecat acasa si a zis ca nu, ca e in alta clasa si apoi ca au aflat colegii lui de noi ca s-a uitat unu la el in telefon si a vazut poze cu noi 2hee hee. Dar in mesajul ala vorbea ca de obicei cu iubi, si la sfarsit pup. L-am intrebat eu si ce o sa faca acum si a zis,, M-am cam enervat sincer de comentariile lor, dar sper sa-mi treaca... ". Am terminat si eu orele si a trebuit sa plec acasa. Pe bune, nici sa ies din cls nu aveam chef ca am zis ca se iau colegii lui de mine, dar era el acolo si inca 3 baieti(unu care a stiut de la inceput de noi, si inca 2) si el iar mi-a zambit si mi-a facut cu ochiul. Aia nu au zis absolut nimic(oricum si eu am trecut repede ca sa nu ma vada ei prea bine).
Acum nu stiu ce sa faccrying Il iubesc si stiu ca si el tine la mine(m-a prezentat lu maicasa, a venit la mine sa-mi cunoasca parintii, m-a prezentat la tovarasii lui din cartier etc), dar nu stiu cum sa reactionez. Daca ne certam iar?crying Nu vreau sa-l pierd. Ce pot eu sa fac ca (,) colegii lui sa inceteze si sa nu-l mai bata la cap de ce e cu mine si etc? Si lui ce sa-i zic? Sa-l sun acum(e la scoala) sau sa astept sa imi dea el un semn. Pls helpcryingbroken heart

Răspuns Câştigător
| Claudia_1526 a răspuns:

Hey, da` voi de asta nu mai puteti? de colegii lui? va iubiti, asta e important, poate fac asta doar ptk sunt invidiosi, nu. i bagati in seama, iar daca in acel mesaj a fost putin mai rece trebuie sa. l intelegi si trebuie sa fii alaturi de el, asa ca, ce mai astepti? cauta. l si fi. ti fericiti, voi contati, nu colegii lui Funda?big grin

8 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Eee colegi pretenului tau sunt prost crescuti ai grija de el ca poate cu el vei ramane lasa invidiile altora deoparte si vezi-ti de viata ta cu el.

| Adryanna_1259 a răspuns:

Calmeaza-te laughing parca esti prietena mea cea mai buna si ea isi face griji dar din lucru chiar neinsemnate. Gadeste-te asa, daca acei baieti nu au zis nimic si mesajele erau mai ciudate nu e posibil sa fi trimis altcineva mesajele si de fapt nimeni sa nu fi aflat dar oricum sa nu mai fabulez. Daca afla asta e, va tachineaza o saptamana... hai 2 dar dupa acea o sa taca si daca te certi cu el, o sa treaca oh go on desi pe cat posibil incearca sa eviti, mai ales la cat il iubesti nu merita sa-ti faci griji din cauza barfitorilor... voi 2 va iubiti parinti is de acord, toata bune. Lumea zice multe pe la spate de oricine trebuie sa nu ask oh go onwinking sper sa fie bine totul in continuare pentru voi doi >big grin

| alina_7878 a răspuns:

Nu cred ca ascunsul e o metoda de a va conserva dragostea iar el daca te iubeste va gasi un mod sa nu ii bage in seama pe colegii lui, dar daca se pune problema de cearta incearca sa o eviti, spune-i ca il iubesti si pupal mai des si nu va mai feriti happy

| Mic a răspuns:

Daca te iei dupa gura lumii nu ai sa faci nimic in viata, fruntea sus si succes.winking

| roxydulkica a răspuns:

Daca va iubiti nu ii bagati in seama pe restul

| AmericanHistoryX a răspuns:

Daca ii cunosti anturajul o sa il cunosti si pe el mai bine, nu trebuie sa iti pese de pretenii lui si de ce zic altii. dar nu inteleg de ce va ascundeti? va e rusine unul cu celalalt? sau poate nu va iubiti asa tare, ce pot sa zic doar sa ai grija, probabil comportamentul lui se va schimba dupa ce veti devenii mai comuni intre colegiiwinking

| DamonsGirl a răspuns:

Heii! laughing Conteaza ce simti u pentru. el nu ce zic altii! Uite un sfat bun! Fa ce iti spune inima! Nu ii lua in seama pe altii [chatterbox].POt fi enervanti. Dar lasa! oh go on Nu suferii u pentru. ei! Lasa.i sa se agite degeaba~!~ O sa vezi ca pana la urma o sa se plictiseasca si o sa va lase in pace cu comentariile lor de 2 bani laughing. big grin Sper ca te.am ajutTat cu cevaa! big grin

| JustWannaDance a răspuns:

Pai cel mai important este sa nu-i bagi in seama pe ceilalti oh go on.
Dupa parerea mea lasa-i pe ei sa creada ce vor. happy.
Iubirea e cea mi improtanta, deci dupa parerea mea nu ai de ce sa te certi cu iubi tau doar asa. happy

Mai bine vorbeste cu el.

Succes >big grin