| DonMecanico a întrebat:

HELP me, sunt baiat si am 19 ani, am si eu problema si as vrea sa stiu daca este cineva aici care a mai avut aceasta problema sau care stie cum pot scapa, de cateva zile a inceput cu o usturime in jurul preputului ( la penis ), cand incerc sa-l decalotez ma strange si ma doare foare rau si il decalotez foarte greu cu o durere imensa, pana acum nu am avut nicio problema, ultimul act sexual l-am avut acum 2 saptamani, in jurul preputului mi-a aparut asa o mica iritatie sa zic.s-a inrosit asa putin zona si zici ca m-as fi zgariat., astazi am vazut ca mi-a aparut o secretie alba, cu aspect branzoz pe penis - aceasta se observa doar atunci la decalotare ( din cate am citit pe net inseamna smegma ), in rest chiar si atunci cand nu-l decalotez simt o usturime, ce sa fie? cum pot sa scap? m-ar ajuta mai mult niste sfaturi cu niste tratamente ceva, decat sa mi se spuna sa ma duc la doctor. multumesc, OFER FUNDA!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti trata asa ceva după ureche, nu fii inconstient poate ai luat vreo boală transmisibilă sexual, mergi urgent la doctor la dermatologie, daca esti din Bucuresti, mergi mîine la spitalul Colentina, au acolo sectie boli dermato-venerice, si te va consulta doctorul, nu sta asa, ca se agraveaza boala, si dai pieste altele, dar ce ai facut? Ai fost la prostituate?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu doresti sa fii indrumat spre a fi consultat de un specialist atunci sa fii sanatos. Totusi se pare ca ai niste probleme destul de grave din cele prezentate probabil penisul este afectat chiar de parafimoza. Dar iti respect dorinta/alegerea de a rabda durerea in continuare. Multa sanatate fiindca sigur vei avea nevoie de asa ceva.

| Emilian65 a răspuns:

Asemenea iritatii si mancarimi ale penisului nu se trateaza din auzite. Mergi de urgenta la un medic dermatolog si acesta iti va spune care este cauza acestor usturimi si mancarimi. Tot el iti va da si tratamentul cu care vei scapa de usturimi si mancarimi.

Răspuns utilizator avertizat