| UmbraDeVulpe a întrebat:

Smegma se face si daca te masturbezi fara sa decalotezi penisul? Ca acum de o vreme ma masturbez asa fara sa decalotez iar cand ma duc sa urinez decalotez si vad ca am branza aia, smegma, inseamna ca se face si de la masturbarea fara decalotare sau? Sau nu e smegma? Sau numai smegma poate fi daca arata ca si ea? Sau?

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

De ce te-ai masturba fara sa decalotezi? Spala-te dupa fiecare act de genul altfel acele secretii nu dispar pur si simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Smega este sperma uscata, care se face din cauza nespalarii.
De aceea este obligatoriu sa te speli ZILNIC cu apa si sapun, si tot obligatoriu este sa te speli imediat dupa massturbare, ca sa nu se usuce sperma pe cuc, fiindca se intareste si provoaca iritatii, bunbe, infectii si miros oribil.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu se sterge, se spala cu apa calda si sapun!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia se face dacă nu te speli...

| lpavel a răspuns:

Aia se face indiferent daca te masturbezi sau nu dar la fiecare dus daca iti speli si penisul cum trebuie nu se mai face niciodata!

| StoicAnalysis a răspuns:

Te speli periodic cu apa si sapun. Nu ai nevoie de explicatii logice in biologie ca sa stii un lucru simplu ca asta.

| User123666 a răspuns:

Apa si sapun