| vanthonyk a întrebat:

Salut! Abia de curand am sesizat ca am o mica sau mare problema la penis. Fie ca este in erectie sau nu, preputul imi acopera in totalitate glandul, adica nu se vede deloc. Il pot decalota, dar preputul se strange mai mult decat cred ca trebuie sub gland. Credeti ca e vorba despre un preput redundant? Nu simt nici o durere la decalotare si nu imi este greu sa il decalotez. Am aproape 18 ani si nu mi-am inceput viata sexuala, multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este vorba de FIMOZA si ti-as recomanda sa mergi la un medic UROLOG pentru a-ti rezolva problema.

| vanthonyk explică (pentru Violleta2022):

Din ce am inteles fimoza sugereaza imposibilitatea decalotarii, dar eu nu am o problema, il pot decalota si in stare normala, si erecta. singura problema ar fi ca pielea se strange sub gland mai mult decat ar trebui

| Violleta2022 a răspuns (pentru vanthonyk):

Sunt 4 grade de fimoza, primele 2 sunt osare, cu declaotare partiala, ultimile 2 sunt mai serioase, si necesita interventie chirurgicala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru vanthonyk):

Pare a fii un inel fibromatos... care si acela trebuie eliberat
un medic Urolog ti-ar putea spune cu exactitate ce ai si cum s epoate rezolva, asta inainte de a ajunge la sex cu o femeie, ca sa realizezi ca sexul este impsoibil de facut

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu stim despre ce poate fi vorba.Mai intelept este sa mergi la un consult, sa primesti un raspuns pertinent.

| vanthonyk explică (pentru dullcat):

Buna, sigur ca voi merge, doar am incercat sa vad daca mai exista persoane care au avut aceasta problema si sa imi mai spuna cate ceva, ca sa mai scap putin de stres si panica pana voi ajunge si la medic

| Hyperion7 a răspuns:

Https://www.medlife.ro/......teaza.html
Cam asta pare, din ce descrii tu